Český výrobce tepelných čerpadel v novém. Byl moc velký zájem, říká šéf firmy

18.1.2022
Jan Štoll

V lokalitě původní čistírny odpadních vod v Jablonci na Jizerou dokončila česká firma Master Therm investici v řádu několika desítek milionů korun. V původních výrobních prostorech, vzdálených od nové haly několik minut jízdy, byla výroba ukončena. Na konci roku se přestěhovala zařízení a sklady. Tepelná čerpadla se začínají v novém závodě vyrábět v těchto dnech.

„Z důvodu enormního zájmu o tepelná čerpadla jsme o 14 dní zkrátili tento plánovaný přesun,“ říká jednatel Jiří Svoboda. Jedním z hlavních důvodů výstavby je zvýšení kapacity výroby. „Ty současné ve stávajících prostorech byly nedostatečné a aktuálně nestíháme pokrýt poptávku po našich výrobcích,“ doplňuje Svoboda.

Od devadesátých let se tepelná čerpadla vyrábí v Jablonci nad Jizerou. Firma nově vybudovala výrobně-skladový areál s plochou 2 000 metrů čtverečních a s administrativně-technickým zázemím. Navazovat bude předváděcí středisko tepelných čerpadel se zázemím pro styk se zákazníky. Nové pracoviště je moderní a odpovídá pracovnímu zázemí pro zaměstnance. Těch firma také zaměstnala o dvacet procent více.

sto


Témata:

Nepřehlédněte