• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Cestující v Ostravě čekají perné chvilky, rekonstrukce ulice změní trasy MHD i příměstských autobusů

  14.4.2024
  Doris Drienová

  Společnost Ostravské komunikace začne v pondělí rekonstruovat ulici Dr. Slabihoudka v Ostravě-Porubě. Ovlivní to trasy městské hromadné dopravy a příměstských autobusů i příjezd k Fakultní nemocnici Ostrava (FNO).

  Práce potrvají do 9. srpna. Médiím to v neděli sdělila mediální zástupkyně Ostravských komunikací Eva Kijonková.

  Pracovat se bude v úseku od hospodářského výjezdu z nemocnice Ostrava po výjezd z hlavní brány. „Rekonstrukce se nejprve dotknou autobusových zastávek, v dalších etapách také chodníků i silnice,“ uvedl výrobní náměstek Ostravských komunikací Petr Uhlíř.

  Rekonstrukce je rozdělena do čtyř etap. „Od pondělí 15. dubna do 6. května bude od vjezdu na parkoviště VŠB až po hlavní bránu FNO možný pouze jednosměrný průjezd všech typů vozidel. Od 6. května do 11. června pak bude jednosměrný průjezd všech vozidel od ulice 17. listopadu k ulici Studentská,“ uvedl Uhlíř.

  V první etapě Ostravské komunikace opraví autobusovou zastávku ve směru ke Studentské ulici. „Dalších 14 dní (od 6. května) bude na řadě oprava obrub a kostek a oprava autobusové zastávky ve směru k ulici 17. listopadu. Nakonec, přesněji od 20. května, firma opraví obruby, kostky a uliční vpustě. Později se celá rekonstrukce uzavře pokládkou nových živičných vrstev a novým vodorovným dopravním značením. Kompletní oprava ulice Dr. Slabihoudka v okolí FNO potrvá až do 9. srpna,“ uvedla Kijonková.

  Dopravní podnik Ostrava (DPO) oznámil, že kvůli rekonstrukci ulice Dr. Slabihoudka se od 15. dubna do 31. srpna změní trasy a jízdní řády autobusových linek číslo 47, 54 a 58. „Zastávka Poruba, U Nemocnice bude obsluhována pouze linkami č. 20, 47 a 58 ve směru Studentské koleje. Linky č. 47 a 58 budou ve směru Plesná vedeny odklonem po ulici K Myslivně. Linka č. 54 bude oběma směry odkloněna po ulici Opavské,“ sdělil DPO. Vedoucí provozu údržby silnic Ostravských komunikací Tomáš Svoboda uvedl, že pro autobusy budou zřízeny dočasné zastávky.

  „Stejně tak musí se změnami v dopravě počítat cestující na příměstských autobusových linkách do Hrabyně, Opavy, Zbyslavic, Klimkovic, do Děhylova a do Havířova. Autobusy budou jezdit po objízdných trasách,“ uvedla Kijonková.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte