Chance liga teď nabízí víc zápletek než nejvyšší soutěž

17.11.2021
Táňa Pikartová

Skolí kolínští Kozli, posíleni o mistra světa z Hradce, po Litoměřicích i vedoucí Třebíč? Výhře domácích Kozlů v Kolíně nad Litoměřicemi tleskalo patnáct set rukou.

Přitom Kolín má celý podzim zatím podstatně blíž ke dnu hokejové Chance ligy než k její špičce. A naopak Litoměřice, sestavené z talentů napříč republikou, mají spolu s Třebíčí nejambiciózněji našlápnuto k postupu mezi tuzemskou elitu. Pokud si dokážeme poradit s covidem-19, pokud se i druhá nejvyšší soutěž ledního hokeje v Česku podle plánu dohraje.

Kolínští Kozli v 19. kole zničili naděje Litoměřic na skóre 6:1, a na pohled ještě víc. Skvěle se uvedla v kolínském dresu především první útočná trojice, poslaná spolu s obráncem Kalinou na pomoc z kooperujícího Hradce Králové. V centru mistr světa Koukal, na křídlech střelec dvou gólů a autor jedné brankové asistence Oršava, ten spolu s dalším asistujícím Pilařem. Zrodil se koncert z kategorie nezapomenutelných. Na příštího soupeře, na pražskou Slavii, Kolínským už chybí v tabulce jen 3 body.

Zatímco reprezentační akce českého hokeje odstavily na pár dnů nejvyšší soutěž, tak druhá nejvyšší je v kalupu. Chance liga má šestnáct aktivních účastníků, když sedmnáctý, Kadaň se opuštěn sponzory, pak i trenérem Růžičkou, na kterého si vzpomněl Litvínov, už vyvěsil bílý prapor, dohrál. Protože po dvou osobních tragédiích nedohraje na Slovensku současný ročník silný tým Bratislava Capitals, není vyloučeno, že se v Chance lize objeví ještě další kvalitní hráči. První z nich, slovenský obránce Zelenák, čerstvě už posílil jihlavskou Duklu, která zjara hrála neúspěšně s Kladnem play off o postup do extraligy, a když musela zůstat v Chance lize, od vedoucí Třebíče ji dělí 11 bodů.

Středočeské Benátky nad Jizerou teď zaskočily pražskou Slavii (3:1) a drží tak téměř krok s dalšími Středočechy z Kolína. Dres Slavie oblékl po kladenském souhlasu zapůjčený útočník Bílek.

V Kolíně se publikum může těšit na další lahůdku, a to 20. listopadu, když budou domácí Kozlové hostit jeden z nejstarších hokejových klubů na území České republiky, třebíčskou Horáckou Slavii.



Nepřehlédněte