Charita otevřela v Brně krizové centrum pro bezdomovce

1.12.2022
Redakce

V Bratislavské ulici je od 1. prosince otevřeno noční krizové centrum Diecézní charity Brno. Lidé bez domova tam mohou zdarma přečkat mrazivé noci. Centrum je otevřené každý den od 21:00 do 7:00, dostupné bude do 28. února.

Další dvě noční krizová centra otevře město a Centrum sociálních služeb Josefa Korbela Armády spásy. Noční krizové centrum slouží lidem, kteří nemohou nebo nechtějí využít sociálních služeb jako například noclehárny, kde mohou v posteli za několik desítek korun strávit noc. „Lidem bez domova nabídne možnost strávit noc v teple a bezpečí a také horký nápoj,“ uvedla mluvčí charity Zuzana Horáková.

Lidé mohou přečkat noc například na židli. Služba je na rozdíl od nocleháren zdarma. Charita otevře centrum v Bratislavské 58. Městské středisko krizové pomoci má noční krizové centrum v Masné 3b, v Mlýnské 25 pak nabízí bezdomovcům možnost přečkat noc v teple Centrum sociálních služeb Josefa Korbela Armády spásy. Otevření nočního krizového centra vítá terénní služba sv. Františka, která pod charitou funguje.

„Její pracovníci se budou snažit přesvědčit osoby, které nocují na ulici, aby minimálně v tomto zimním období využily některou z pobytových služeb. Hlavním důvodem je snížit riziko ohrožení na životě a zdraví u lidí bez domova,“ dodala Horáková.

Bro/ČTK



Nepřehlédněte