Cheb dokončil modernizaci atletického areálu na břehu Ohře

16.9.2021
Roman Kořinek

Součástí prací bylo položení nového povrchu na běžeckou dráhu a vybudování nových sektorů na technické disciplíny tak, aby zde bylo možné pořádat na vysoké úrovni nejen běžecké závody, ale i soutěže v technických disciplínách, uvedl Hrubý. V areálu je tak nyní možné soutěžit například ve skoku dalekém nebo hodu oštěpem.

Před stavbou nových sektorů bylo nutné ještě přesunout hřiště pro míčové sporty mimo běžecký okruh. Atletický areál, který vešel ve známost i díky své „zlaté dráze“, tak nabídne i další možnosti sportovního vyžití.

Původně chtělo město Cheb zároveň s atletickým areálem začít stavět vedle i nový skatepark. Do soutěže na dodavatele se přihlásil pouze jeden zájemce, navíc s vyšší nabídkovou cenou, než byla cena podle projektu. Město proto raději vypíše novou soutěž a stavba by začala až na jaře příštího roku.

Rozsáhlý areál pod chebským hradem prošel za poslední léta výraznou přeměnou. Nejprve vznikl na pravém břehu Ohře odpočinkový areál Krajinka, posléze město na levém břehu odstranilo zastaralá sportoviště a vybudovalo nový atletický areál s hřišti, s lanovým centrem a areálem pro lukostřelbu.

Zdroj: čtkNepřehlédněte