Cheb nabídne bývalý kulturní dům na Zlatém vrchu k využití školám

9.8.2021
Roman Kořinek

„Jakákoliv forma záchrany kulturního domu na Zlatém vrchu je velmi nákladná, protože pokud si vezme jen opravu pláště a zařízení budovy, tak se bavíme o desítkách milionů korun. Což je pro město bez dotace nezvládnutelné. Veškeré dotační tituly ale počítají s nekomerčním využitím. Proto je logické ho nabídnout našim příspěvkovým organizacím,“ uvedl Jalovec.

Zájem projevila 3. základní škola a Dům dětí a mládeže Sova. Základní škola by zde mohla získat zázemí pro školní družinu, některé kroužky nebo i aulu, kterou škola zatím postrádá. Dům dětí a mládeže by zde zase mohl provozovat některé technické kroužky.

Město zvažovalo i demolici objektu, který je roky nevyužívaný, a je tak cílem vandalů či bezdomovců. Jenže jde o betonový skelet z 80. let, jehož demolice by byla také velmi nákladná. S tím, jak rostly náklady na nezbytnou sanaci budovy, byla i nižší šance, že by se o objekt zajímal soukromý investor.

Sídliště Zlatý vrch patří mezi největší chebská sídliště. Trpí ale řadou problémů, které vycházejí už z jeho historie. Například se v době výstavby nepočítalo s parkováním většího počtu osobních aut. To dnes dělá velké problémy. I občanská vybavenost byla tehdy velmi podceněna. Přesto město zejména do rekonstrukcí silnic v posledních letech investovalo desítky milionů korun.

Zdroj: čtkNepřehlédněte