• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Chlapcům cucal nohy a svazoval je. Je to překroucené, říká vedoucí šermířského spolku

  20.2.2024
  Simona Knotková

  Vedoucí šermířského spolku z Vysočiny podle obžaloby cucal palce u nohou malým chlapcům, když spali, přitom se uspokojoval. Některé z hochů svázal i do kozelce.

  Případ v úterý otevřel Krajský soud v Brně. Jde o čtyři chlapce, kterým ještě nebylo 15 let. Žalobce muže viní ze znásilnění, ohrožování mravní výchovy a omezování osobní svobody. Muž vinu popřel, podle něj chlapci chtěli masáže nohou po vystoupení. Řekl také, že svazování do kozelce si chtěli zkusit. V úterý jej soud poslal do vazby.

  Obžaloba popsala případy, které se podle ní staly od roku 2017. Dva z kluků u vedoucího doma přespávali, protože podle muže nechtěli jezdit po trénincích či vystoupeních domů a druhý den zase zpět. Muž hochům podle obžaloby večer opakovaně masíroval chodidla, a když usnuli, bez jejich vědomí jim cucal palce u nohou a přitom se uspokojoval. Jednoho hocha jednou i svázal lanem, druhého zabalil do potravinářské fólie, oba takto podle obžaloby ponechal několik hodin. Případy dalších dvou chlapců jsou z nocí po vystoupeních, staly se ve stanu, kdy vedoucí chlapcům podle obžaloby masíroval nohy a následně cucal palce, uvedla obžaloba.

  Muž vinu popřel. „Necítím se vinen, nesouhlasím s obžalobou. Je to překroucené,“ uvedl. Řekl, že se zajímá o masáže nohou, reflexní terapii a podobné věci. Chlapci podle něj masáže chtěli. Muž popřel, že by jim cucal palce u nohou a že by se přitom uspokojoval. Nezaznamenal prý nesouhlas, když je masíroval. Uvedl, že spolu měli dobrý vztah. Na dotaz žalobce odpověděl, že některé z nich svazoval do kozelce. O tematiku bondage se podle svých slov také zajímá a chlapci si podle něj chtěli zkusit, jestli se ze svázání dostanou. Dodal, že jeden z chlapců chtěl zkusit i zabalení do potravinářské fólie.

  Muže v úterý soud poslal do vazby. Obžalovaný se totiž vydaným předběžným opatřením nesmí stýkat se členy spolku mladšími 18 let, podle žalobce to ale opakovaně nedodržoval. Muž za porušení opatření už dříve dostal pokutu 30 000 korun, podle obžaloby ho znovu porušil v polovině loňského prosince. Soud jej proto do vazby poslal z obavy, že bude pokračovat v trestné činnosti.

  Spolek se zabývá mimo jiné historickým šermem či ohňovou show. K řízení se u soudu připojila zmocněnkyně chlapců, dva z nich jako náhradu nemajetkové újmy po muži požadují celkem půl milionu korun. Hlavní líčení bude pokračovat 21. února čtením listin, po odročení pak bude pokračovat svědeckými výpověďmi.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte