Chodci přejel nohu a z místa nehody ujel. Policie pátrá po neznámém řidiči ze Šumperska

25.11.2021
Redakce

Šumperští policisté vyhlásili pátrání po neznámém řidiči, který tento týden na Šumpersku narazil svým autem do sedmnáctiletého mladíka, přejel mu nohu a z místa nehody ujel. Nehoda se stala mezi obcemi Jindřichov a Pusté Žibřidovice, podle mladíka seděli ve voze značky Lancia tři lidé. Zraněný mladík skončil v nemocnici, případní svědci se mohou obrátit na linku 158.

Nehoda se stala v pondělí v 15:15. Sedmnáctiletý mladík šel v tu chvíli při pravém okraji silnice směrem na Pusté Žibřidovice. Měl v uších sluchátka a poslouchal hudbu. „Proto zřejmě neslyšel blížící se osobní vůz jedoucí stejným směrem, který do něj nejprve narazil a poté mu přejel přes nárt levé nohy. Řidič poté z místa odjel směrem na Pusté Žibřidovice,“ uvedla mluvčí šumperské policie Jiřina Vybíhalová. Mladík i přes značné bolesti došel domů, do nemocnice jej odvezla matka.

Podle výpovědi mladíka šlo o vozidlo značky Lancia, barvy zlaté nebo pískové, starší typ s hranatou karoserií, který měl tmavá skla v zadních dveřích. „K popisu řidiče uvedl, že se jednalo o muže ve věku asi 50 až 60 let s šedivými vlasy a šedivým plnovousem. Na předním sedadle vedle řidiče měla sedět žena ve věku 50 až 60 let s hnědými delšími vlasy a na jednom ze zadních sedadel další dospělá osoba, kterou vzhledem k tmavým sklům ve dveřích blíže popsat nedokázal,“ uvedla policejní mluvčí. V souvislosti s vyšetřováním nehody se policie obrací nejen na případné svědky, ale i na řidiče vozu a jeho spolucestující.

Zdroj: ČTK



Nepřehlédněte