Bitvy o páté místo začnou chomutovské Levhartice v Trutnově

Krátce poté, co chomutovské basketbalistky zdolaly SBŠ Ostrava a vybojovaly si možnost hrát o konečné páté místo v RENOMIA ŽBL, vypukne minisérie o zmíněné umístění. Soupeřkami družiny kouče Tomáše Eisnera bude Trutnov. Úvodní střetnutí je na programu v neděli 28. března od 15 hodin na východě Čech, odveta se uskuteční ve středu 31. března od 17 hodin v chomutovské Městské sportovní hale.

Trutnovskou účast v play-off poznamenala karanténa kvůli onemocnění COVID-19. Lokomotiva i kvůli tomu odehrála ve čtvrtfinále jediný duel s hegemonem posledních let, jemuž podlehla 50:137. Další dvě klání byla kontumována ve prospěch USK Praha.

Kontumace sehrály klíčovou roli také v soubojích o umístění, neboť tým kouče Michala Martiška nemusel ani jednou na palubovku s pražskou Slavií a postoupil do minisérie o páté místo. Ta má stejná pravidla jako předchozí kolo o konečné umístění. Uskuteční se tedy dva zápasy a v případě nerozhodného stavu na výhry bude klíčové celkové skóre z obou utkání, přičemž minimálně to první se neprodlužuje.

Pohled na dosavadní výsledky vzájemných zápasů Levhartic s Trutnovem je pro chomutovské hráčky pozitivní. Z pěti měření sil ztratil soubor Tomáše Eisnera pouze jediný v nedohrané nadstavbě ročníku 2019/2020. V aktuální sezóně vyhrály Levhartice na palubovce soupeřek 84:69, doma pak uspěly po výsledku 78:56.

Nejvíc bodů nastřílela v obou zápasech probíhající sezóny Kateřina Rokošová (35), jíž zdatně sekundovala momentálně zraněná Michaela Krejzová (32). Na trutnovské straně stačil jediný duel aktuálně stále marodící Kateřině Kozumplíkové (28) k vedení na straně Lokomotivy, Anna Rylichová zvládla za dva starty o dva body méně.

Jak už padla zmínka, Kateřina Kozumplíková figuruje na trutnovské marodce, takže Levhartice nebudou čelit šesté nejlepší střelkyni RENOMIA ŽBL podle průměru bodů na zápas. Meg Wilsonová je devátou neužitečnější hráčkou soutěže, kanadskou pivotku najdeme také v elitní desítce nejvytěžovanějších hráček, nejčastěji faulovaných basketbalistek či v doskocích, kde jí patří dokonce čtvrté místo. Druhou nejlepší střelkyní trutnovského týmu s průměrem lehce přes třináct bodů na utkání je Anna Rylichová.

základní části skončila východočeská Lokomotiva na osmém místě hned za Levharticemi, které nastřádaly sedm výher, což je o tři víc než Trutnov. Soubor kouče Martiška zvítězil v úvodu sezóny doma nad KP Brno a následně ve Strakonicích, poté ještě dvakrát přetlačil Slovanku.

10.6.2021
Aktivistky dnes brzy ráno obsadily dvě skrývková rypadla v uhelných dolech Bílina na Teplicku a...
26.5.2021
Na Chomutovsku dnes ráno narazil osobní vlak do stáda krav. Pět dobytčat uhynulo. Nikdo ze...
4.5.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
4.5.2021
Okresní soud v Chomutově zahájil hlavní líčení ve věci podpálení soukromého automobilu náměstka chomutovského primátora...
26.4.2021
Chomutovský okresní soud dnes zahájil hlavní líčení ve věci podpálení soukromého automobilu náměstka chomutovského primátora...
1.4.2021
Poslední březnový den hostila chomutovská Městská sportovní hala druhý zápas minisérie o páté místo, v...
29.3.2021
Poslední březnovou neděli odstartovala v RENOMIA ŽBL minisérie o páté místo, v níž chomutovské Levhartice...
27.3.2021
Třiadvacetiletý Chomutovský taxikář Viktor M. (†23) měl potíže s dechem, bolest na hrudníku a brněla...
25.3.2021
Čtyři dny po domácí výhře nad SBŠ Ostrava vyrazily chomutovské basketbalistky do hájemství soupeřek, kde...
21.3.2021
Chomutovské basketbalistky vstoupily první jarní den roku 2021 do bojů o konečné umístění v RENOMIA...
10.3.2021
I přesto, že mužské áčko Levhartů odehrálo poslední utkání na začátku října, tak teď hlásí...
Reklama