Chtěl koupit bagr z Německa, zaplatil předem, a po bagru se slehla zem

7.2.2023
Jaroslav Svoboda

Obětí podvodníků se stal sedmačtyřicetiletý muž z Prostějovska. Na německém internetovém bazaru našel na prodej minibagr za zajímavou cenu. Zaplatil ovšem předem, což se záhy ukázalo jako veliká chyba. Muž přišel o více než sedm set tisíc.

Bagřík se na německém inzertním portále prodával za 32 500 eur, což odpovídalo 775 450 korunám. Po projednání podmínek obchodu poslal prodejce fakturu na e-mail muži z Prostějovska, ten neváhal a na základě dohody zaplatil požadovanou částku.

„Poškozený si na přepravu stavebního stroje z Německa sjednal společnost, která se v domluvený den dostavila na místo předání. Řidič ale zjistil, že na dané adrese není ani minibagr, ani žádná osoba, která by mu k objednávce cokoli sdělila. Ve snaze kontaktovat prodejce ale nepochodil, protože na telefonáty nikdo nereagoval,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Poškozený muž z Prostějovska kontaktoval prostřednictvím osoby ovládající němčinu internetový bazar, a uvedl, co se mu přihodilo.

„Osoba na druhé straně mu sdělila, že inzerát byl s největší pravděpodobností podvodný a stránky prodejce jsou již zablokovány. Na základě toho se podvedený muž obrátil na nás a případ oznámil. Událost prověřujeme pro trestný čin podvod,“ dodala mluvčí Zajícová.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte