Chtěla investovat do bitcoinu, během šesti minut přišla o milion korun

15.1.2022
Jaroslav Svoboda

Orlickoústečtí policisté vyšetřují závažný případ podvodu. Z investic do bitcoinu se totiž vyklubal podvod za milion korun. Podvedenou byla žena, která naletěla na možnost investování do bitcoinu už vloni v prosinci.

Žena z Orlickoústecka v úterý oznámila, že v prosinci na internetu narazila prostřednictvím jedné známé energetické společnosti na nabídku investování do bitcoinu a zareagovala na ni. Následoval telefonát od neznámého člověka, který jí oznámil, že si má nainstalovat do svého mobilního telefonu aplikaci a ze svého účtu zaslat počáteční vklad ve výši 5.000,- korun.  Neznámý člověk ji pak opakovaně kontaktoval, aby si zřídila bitcoinovou peněženku.

„V tomto týdnu byla opět kontaktována s tím, aby se přihlásila do stažené aplikace a aby internetovým bankovnictvím uhradila částku ve výši 1 Kč pro aktivaci bitcoinové peněženky. Ještě ten den ale zjistila, že na jejím bankovním účtu proběhly operace, o kterých neměla ani tušení. Během několika minut neznámý pachatel vytvořil elektronické platební příkazy a ze dvou účtů ji připravil o více než milion korun,“ sdělila policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

Dívka ležela na kolejích a čekala, až pojede vlak. Před sebevraždou ji uchránili policisté

Kriminalisté tak zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu. „V současnosti shromažďují listinné důkazy a prověřují veškeré informace směřující ke zjištění totožnosti zatím neznámého pachatele,“ dodala mluvčí.

V případě dopadení pachatele mu hrozí trest odnětí svobody až na 8 let. Policisté proto varují, aby nikdo nikomu neposkytoval soukromé informace ani nereagoval na pokyny týkající se stažení neznámých aplikací či zasílání peněz neznámým osobám. Těžba bitcoinu je v současnosti velmi populární a proto se dostává více i do zájmu různých vychytralců, kteří by na nevědomosti ostatních rádi zbohatli.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte