Cítíte se bezpečně? Město Most zahájilo průzkum

10.12.2020
Redakce

Po vyhodnocení průzkumu bude město směřovat bezpečnostní priority podle potřeb různých skupin obyvatel a také upravovat práci strážníků a pracovníků prevence kriminality tak, aby se zvýšil pocit bezpečí občanů města na různých místech a realizovala se žádoucí opatření.

Průzkum pocitu bezpečí provádí městská policie čtvrtým rokem. „Například letos jsme umístili šest nových kamerových bodů do lokalit, kde jsme zaznamenali zvýšení přestupkové činnosti nebo zvýšení počtu přijatých oznámení. Korespondovalo to s výstupy z průzkumu, že se v těchto lokalitách snížil pocit bezpečí občanů. Také jsme zvýšili počet strážníků a posílili pěší hlídky v sociálně vyloučených lokalitách. Díky průzkumu víme, že se jedná o smysluplné kroky, které veřejnost ocení,“ uvedl ředitel městské policie Jaroslav Hrvol.

Architekti vytvoří návrh na přeměnu parku Střed v Mostě

Mostecká městská policie bude mít do konce roku plný tabulkový stav strážníků. Bude jich 100, což je nejvíce za dobu působení městské policie v Mostě. K naplnění stavu pomohlo zvýšení příplatku i koronavirová krize. Průměrný plat strážníka s praxí je nyní přibližně 35.000 korun.

adp/ČTKNepřehlédněte