Člověk v tísni pomáhá žákům s učivem. Některé děti nemají počítač

9.4.2020
Redakce

Pracovníci spolupracují kvůli doučování dětí často také s učiteli. „Je to ale spíše naše vlastní iniciativa. Sledujeme weby škol, komunikujeme s učiteli, tiskneme úkoly a dáváme jim je do schránky,“ řekla Pospíšilová. Organizace komunikuje s dětmi většinou přes sociální sítě, jako například facebook nebo Skype. „Děti, které nemají počítač, mají většinou alespoň telefony, tak to řešíme telefonicky,“ dodala.

Podle Pospíšilové se v kraji zapojilo do doučování dětí také 8 studentů pedagogické školy z Karlových Varů. Organizace je sama oslovila. „Pomáhají nám v přípravě úkolů i s výkladem látky. Také si s dětmi telefonují nebo píšou a radí jim,“ řekla Pospíšilová.

Dětským lékařům pořád chybí ochranné pomůcky. Jeden respirátor na den nestačí, stěžují si

Člověk v tísni chce poskytnout dětem také počítače a internetové připojení, které by žáci mohli využít na učení. „Evidujeme od rodin velkou poptávku po počítačích. Zatím jsme rozdali tři SIM karty a půjčili nějaké starší počítače. Hlavně je potřebují ti starší žáci. Musí plnit testy on-line a vyhledávat něco na webu, proto jim to chceme usnadnit,“ řekla Pospíšilová.

Lidé z Člověka v tísni pomáhají s učivem hlavně dětem z Nejdku, Sokolova, Karlových Varů, Kraslic a ze Žlutic.

vera/čtkNepřehlédněte