• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Co dělá Dejvické divadlo v době zavřené kultury? Zkouší a zkouší

  4.3.2021
  Fefík

  V únoru měla mít v Dejvickém divadle premiéru nová inscenace hry Vina? od Daniela Majlinga. Jde o třetí titul, který Daniel Majling napsal přímo pro DD. Dramatický příběh se odehrává v divadle, které v mnohém připomíná to dejvické, přesto jím není. Členy hereckého souboru po premiéře Goethova Utrpení mladého Werthera zasáhne nečekané oznámení jednoho z nich. Od té chvíle už nic nebude jako dosud…

  Na jevišti se střídají Václav Neužil, Martha Issová, Lenka Krobotová, Simona Babčáková, Pavel Šimčík, Tomáš Jeřábek, Lukáš Příkazký a další. Na přípravě inscenace se dál podíleli Pavol Andraško (scéna), Katarína Hollá (kostýmy), Matěj Kroupa (hudba), Marek Zelinka (pohybová spolupráce), dramaturgii měla Eva Suková. Režie se ujal Ivan Trojan.

  Vina? má stopáž 2 hodiny 20 minut. Tak snad ji někdy uvidíme…

  dd zku
  Zkouška Terapie.
  (Dejvické divadlo)

  Zároveň Dejvické divadlo zkouší další hru.

  Jde o novou inscenaci s pracovním názvem Terapie. Jedná se o autorský projekt v režii choreografa, tanečníka a režiséra Petra Zusky, který ke spolupráci přizval scénografa Jana Duška, kostýmní výtvarnici Kateřinu Štefkovou, hudebníka Matěje Kroupu a herce Janu Holcovou, Veroniku Khek Kubařovou, Kláru Melíškovou, Zdeňku Žádníkovou, Hynka Čermáka, Martina Myšičku, Vladimíra Polívku a Pavla Šimčíka. Prozatím je premiéra naplánovaná na konec března 2021.

  A pokud by se vám zastesklo po představeních Dejvického divadla, můžete využít nově otevřený videoportál Dramox, první českou službu, která poskytuje sledování záznamů divadelních představení on-line. Dejvické divadlo má na Dramoxu zatím tři archivní tituly: Příběhy obyčejného šílenství, Černou díru a Teremina, tedy tituly, které už nějakou dobu nebyly na repertoáru.

  Co četli čtenáři za první republiky na periferii Prahy nejčastěji?  Nepřehlédněte