Co dělá Dejvické divadlo v době zavřené kultury? Zkouší a zkouší

4.3.2021
Fefík

Na jevišti se střídají Václav Neužil, Martha Issová, Lenka Krobotová, Simona Babčáková, Pavel Šimčík, Tomáš Jeřábek, Lukáš Příkazký a další. Na přípravě inscenace se dál podíleli Pavol Andraško (scéna), Katarína Hollá (kostýmy), Matěj Kroupa (hudba), Marek Zelinka (pohybová spolupráce), dramaturgii měla Eva Suková. Režie se ujal Ivan Trojan.

Vina? má stopáž 2 hodiny 20 minut. Tak snad ji někdy uvidíme…

dd zku
Zkouška Terapie.
(Dejvické divadlo)

Zároveň Dejvické divadlo zkouší další hru.

Jde o novou inscenaci s pracovním názvem Terapie. Jedná se o autorský projekt v režii choreografa, tanečníka a režiséra Petra Zusky, který ke spolupráci přizval scénografa Jana Duška, kostýmní výtvarnici Kateřinu Štefkovou, hudebníka Matěje Kroupu a herce Janu Holcovou, Veroniku Khek Kubařovou, Kláru Melíškovou, Zdeňku Žádníkovou, Hynka Čermáka, Martina Myšičku, Vladimíra Polívku a Pavla Šimčíka. Prozatím je premiéra naplánovaná na konec března 2021.

A pokud by se vám zastesklo po představeních Dejvického divadla, můžete využít nově otevřený videoportál Dramox, první českou službu, která poskytuje sledování záznamů divadelních představení on-line. Dejvické divadlo má na Dramoxu zatím tři archivní tituly: Příběhy obyčejného šílenství, Černou díru a Teremina, tedy tituly, které už nějakou dobu nebyly na repertoáru.

Co četli čtenáři za první republiky na periferii Prahy nejčastěji?Nepřehlédněte