Co způsobilo rozsáhlý požár haly v Zápech? Nic není vyloučeno

4.7.2022
Redakce

Při vyšetřování příčin rozsáhlého víkendového požáru haly v Zápech u Prahy, který podle předběžných odhadů policie způsobil škodu za 100 milionů korun, pracují vyšetřovatelé se třemi verzemi. Nevylučují možnost úmyslného založení, variantou je též nedbalost nebo technická závada.

„Kriminalisté vyslýchají svědky a zajišťujeme kamerové záznamy, zadali jsme vypracování znaleckých posudků od hasičů,“ řekla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. Vyšetřovatelé budou postupně upřesňovat výši škody a vylučovat možnosti příčiny. Hala sloužila společnosti AD Partner jako sklad autodílů, byly v ní i oleje a plynové lahve.

U požáru v Zápech, ke kterému vyjeli hasiči v pátek před 20:00, zasahovalo přes 100 hasičů a speciální technika. Na několik hodin vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. Dvanáct metrů vysokou skladovací halu o půdorysu 50 krát 15 metrů museli hasiči při hašení zdemolovat. Hasiči požár zcela zlikvidovali v neděli dopoledne, téměř po 39 hodinách. Zraněn nebyl nikdo, z pátku na sobotu museli hasiči na několik hodin evakuovat pět lidí z okolních domů.

Zdroj: ČTK


Témata:

Nepřehlédněte