Covid Olomouci znovu překazil plány. Město zrušilo veškerý program vánočních trhů

19.11.2021
Redakce

Olomouc se rozhodla kvůli špatné epidemické situaci zrušit veškerý program vánočních trhů včetně plánovaného rozsvěcení vánočního stromu. Podle mluvčí radnice Radky Štědré se na tom dohodli zástupci města s pořadateli trhů. Bez kulturního programu se musely vánoční trhy, na které každoročně míří tisíce lidí, obejít kvůli pandemii také loni. Tehdy v centru města výrazně ubylo také stánků, letos jich je připraveno zhruba 130.

Rozhodnutí o zrušení kulturního programu olomouckých vánočních trhů padlo včera na zasedání krizového štábu města, kterého se účastnil i hejtman Josef Suchánek. Primátor Miroslav Žbánek poukázal na to, že vánoční trhy nepořádá město, s návrhem na zrušení programu přišel pořadatel. „Organizátor trhů dnes přišel s tím, že i na základě našeho doporučení budou všechny kulturní programy, které jsou součástí vánočních trhů, zrušeny a to až do konce vánočních trhů. A to počínaje pátečním koncertem, nedělním rozsvěcováním vánočního stromu a dalších koncertů,“ uvedl primátor. Zrušeny budou i akce, na kterých by hrozila vysoká koncentrace lidí na jednom místě.

Vánoční strom podle vedení města bude rozsvícen, ale v jiný čas, než bylo avizováno – loni byl rozsvícen časně ráno. Samotné trhy mají být zahájeny v neděli 21. listopadu. Podle primátora musejí všichni prodejci dbát na dodržení odstupů, všechny stánky budou vybaveny dezinfekcí a na dodržování rozestupů budou lidé upozorňováni z reproduktorů a obrazovky. Vedení města vyzývá návštěvníky trhů i k osobní odpovědnosti.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte