Covid už zase omezuje dopravu ve středních Čechách

10.8.2022
Redakce

Cestující ve středních Čechách se mohou setkat s občasným rušením některých autobusových spojů, důvodem je onemocnění covidem-19 mezi řidiči. Dispečink Pražské integrované dopravy (PID) ve spolupráci s dopravci dokáže případné výpadky řidičů ve většině případů řešit.

„Nelze ale vyloučit, že v jednotlivých případech může dojít k neočekávanému výpadku spojů, který může vyplývat z pozitivních záchytů při příchodu na pracoviště. V takovém případě je snahou, aby cestující mohli za zrušené spoje využít náhradní spojení prostřednictvím ostatních linek PID v dotčené oblasti,“ uvedl mluvčí Integrované dopravy Středočeského kraje (IDSK) Oldřich Buchetka.

Na webu PID je pravidelně aktualizován seznam všech spojů, které budou následující den v režimu mimořádného výpadku. Cestující tak mají přehled spojů, u nichž hrozí potenciální riziko zrušení. Aktuální informace jsou zveřejňovány denně i na stránkách PID, na facebooku, instagramu, twitteru a na PID Lítačce v aplikaci pro mobily.

V neděli například nejela část autobusových spojů mezi Prahou a oblastí Neratovic. Konkrétně na lince 348 mezi Obřístvím, Neratovicemi a pražským Ládvím nejelo osm spojů. Důvodem byla podle dopravní společnosti Arriva kombinace narůstající covidové nemocnosti a dovolených.

Zdroj: ČTK, skNepřehlédněte