Čtyřdenní The Most Fest se musí obejít bez podpory města, zastupitelé dotaci zamítli

4.5.2022
Roman Kořinek

Tři miliony korun žádali po mostecké radnici pořadatelé ambiciózního projektu The Most fest, který má na sever Čech podle jejich plánu přilákat až patnáct tisíc návštěvníků. Lákadlem mají být nejen koncerty zajímavých kapel a hudebníků, ale také doprovodný sportovní a adrenalinový program. To vše má být navíc umístěno do neokoukaného prostoru jezera Most.

Požadovanou třímilionovou podporu shodili zastupitelé města ze stolu s tím, že není příliš vhodná doba na podporu takovýchto projektů. Zastupitelé si navíc vůbec nebyli jisti tím, že se do nově otevřené lokality jezera Most takto velká akce hodí. Poukazovali na vznik stanového městečka nebo právě tisíce očekávaných návštěvníků. Jenže zatímco zastupitelé myšlenku nepodporují, pořadatelé v přípravách nepolevují, i když logicky z rozhodnutí radnice příliš radosti nemají.

„Město Most díky stávající ekonomické situaci nevyužije možnost marketingové prezentace a výhod pro občany města jako volný vstup pro všechny občany na čtvrteční program nebo 2000 vstupenek. Jako mostecký rodák se snažím učinit maximum pro rozvoj města. Nastalá situace mne sice mrzí a je škoda, ale na realizaci festivalu to nemá rozhodně vliv,“ říká producent The Most fest Jiří Nedvěd.

Jezero Most vniklo rekultivací bývalého hnědouhelného dolu a bylo pojmenováno podle královského města Most. Veřejnosti je přístupné od září roku 2020 a připravovaný The Most fest má být doposud největší akcí, která se na jeho březích má realizovat. Vedle koncertů pořadatelé slibují dračí lodě, zasněženou sjezdovku, exhibice olympioniků a mnoho dalšího.  Připraveno má být několik pódií, sportovní park a mnoho zábavy nejen na suchu, ale i na vodě.

„Marketingový prostor je nabídnut jiným partnerům, kteří o tuto akci mají zájem a rozhodnutí města nezasahuje ani do plánovaného rozsahu The Most Festu. Chtěl bych všechny zájemce ujistit, že tedy velikost akce, jeho program zůstávají nezměněny a návštěvníci uvidí vše, co jsme plánovali a slíbili,“ dodal Jiří Nedvěd s tím, že akce se bude konat od 11. do 14. srpna.

Zdroj: vz

 Nepřehlédněte