Čtyři desítky vykradených rekreačních chat a chalup evidují jihočeští policisté za poslední tři měsíce

13.1.2022
Jiří Bydžovský

Policisté na Českobudějovicku se v rámci běžného výkonu služby věnují kromě jiného také kontrolám rekreačních objektů. Spolupracují i s policejními psovody. Do rekreačních oblastí se vracejí opakovaně. Od loňského října evidují už 40 krádeží v těchto objektech, které jejich majitelé na zimu opustili.

„Nicméně, zima ještě nekončí a proto policisté upozorňují chataře, aby mysleli na kvalitní zabezpečení svých objektů. Nezapomínejte při odjezdu z chaty či chalupy zkontrolovat zda jste dobře zamkli, uzavřeli všechna okna, a to i ta do sklepa či na půdu. Cenné věci z objektu odvezte do bezpečí. Pokud už v chatě či chalupě cenné věci zůstávají, pořiďte si jejich fotodokumentaci a mějte od nich doklady o koupi,“ uvedla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

V některých rekreačních objektech přebývají lidé celoročně. Policisté proto radí, požádat souseda, aby vám chatu či chalupu kontroloval. „Pokud už k vloupání do objektu dojde, ihned volejte policisty. Do chaty či chalupy nevstupujte a hlavně neuklízejte, ničíte tak stopy, které policistům slouží při šetření případu,“ dodala mluvčí.

Policisté v uplynulém čtvrtletí ,od října do prosince loňského roku zaznamenali celkem 39 případů vloupání do rekreačních objektů. Jedná se o pokles o 11 případů o proti stejnému období roku 2020. „Objasněnost u tohoto typu trestné činnosti bývá okolo 30 procent. Policisté budou v obdobných kontrolách i nadále pokračovat,“ uvedla Štěpánka Schwarzová.

Zdroj:vz

 Nepřehlédněte