• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Čtyři lidé na Lounsku organizovali pojistné podvody, napáchali škodu za více než 600 tisíc

  8.2.2024
  Doris Drienová

  Policisté v Lounech odhalili čtyřčlennou skupinu, která podle kriminalistů páchala pojistné podvody a způsobila škodu přesahující 600.000 Kč.

  Muži z Prahy, ženě z Podbořanska a dvěma dalším mužům z Chomutovska hrozí v případě, že je soud shledá vinnými ze zločinu podvodu jako členům organizované skupiny až osm let vězení. V tiskové zprávě o tom ve čtvrtek informoval mluvčí lounské policie Jakub Mareš.

  „Obviněným je kladeno za vinu, že v průběhu dvou let, jakožto pojišťovací agent a spolupracovníci, vyhledávali klienty, se kterými uzavírali výhodné úrazové pojistné smlouvy,“ uvedl Mareš. Čtveřice čtyřicátníků lákala potenciální klienty na finanční odměnu v řádu několika tisíc korun bez toho, aby se museli starat o poplatky, vedení a ani trvání pojistné smlouvy. Jedinou podmínkou byla nutnost nahlášení fiktivního zranění příslušné pojišťovně.

  Celý případ začali kriminalisté odkrývat poté, co se k ním dostal poznatek o možném zatajení informací pojišťovnám. Po vyšetřování zjistili, že nejde o běžný jednorázový podvod, ale o celou sérii pojistných podvodů. Obvinění svým jednáním získali veškeré potřebné informace, založili klientům smlouvy u různých pojišťoven společně s bankovními účty, o kterých klienti ve většině případů ani nevěděli. „Podle dosavadních informací se neostýchali stejná vymyšlená zranění nahlásit u vícero pojišťoven naráz a s penězi, které vymámili z poškozených společností neoprávněným pojistným plněním, si pak mohli nakládat podle svého,“ doplnil mluvčí.

  Podvodem získané peníze si skupina podle kriminalistů rozdělila na pokrytí odměn klientů. Zbylou část obnosu si nechali obvinění pro vlastní potřebu. Vyšetřovatel případu předložil zjištění státnímu zástupci, který vydal souhlas s jejich zadržením. Během domovní prohlídky kriminalisté našli 600.000 korun a téměř 200 americký dolarů (v přepočtu asi 4600 korun).

  zdroj: ČTK  Nepřehlédněte