Čtyřiatřicetiletý muž dokázal důvěryhodnými historkami vylákat z lidí přes dva miliony korun

24.6.2022
Roman Kořinek

Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání čtyřiatřicetiletého muže z Karlových Varů, kterého obvinili ze spáchání zločinu podvodu. Obviněný muž podle slov policejního mluvčího Jana Bílka v době od března roku 2020 do druhé poloviny září loňského roku vylákal v Karlových Varech pod různými záminkami z několika osob finanční hotovost.

„V prvním případě se jednalo o šedesátiletého muže, kterého oslovil za účelem oprav a následného prodeje osobních automobilů. Tady požadoval finanční hotovost a dále se mu podařilo z muže vylákat osobní automobil značky BMW. Finanční hotovost ani vozidlo, přes opakované urgence ze strany šedesátiletého muže, nevrátil,“ říká policejní mluvčí.

Obviněný muž dále požadoval finanční hotovost od šestatřicetiletého muže pod záminkou obstarání nových hliníkových kol na jeho motorové vozidlo. Slíbená kola však nikdy nedodal a peníze nevrátil.  Z poškozeného muže navíc obviněný postupně vylákal částku několikaset tisíc korun.

„V dalším případě přislíbil zprostředkování prodeje vozidla značky Audi osmadvacetileté ženě. Po domluvě měl vozidlo předat novému majiteli a to i za přítomnosti osmadvacetileté ženy. Tu měl ale následně obviněný muž poslat pryč s tím, že všechny důležité věci týkající se prodeje motorového vozidla zařídí. Žena tak z místa odešla. Obviněný muž poté převzal za prodej vozidla finanční hotovost, kterou však ženě nepředal,“ popisuje Jan Bílek.

Čtyřiatřicetiletý muž poté přislíbil šestašedesátiletému muži opravu jeho osobního vozidla značky Ford. Šestašedesátiletý muž vozidlo obviněnému muži za účelem oprav předal a následně mu ještě poslal finanční hotovost, kterou si obviněný muž na opravu vyžádal.

„Na vozidle ale žádné opravy provedeny nebyly. Finanční hotovost si obviněny ponechat a šestašedesátiletému muži vrátil pouze registrační značky z vozidla, s odůvodněním, že je vozidlo nepojízdné. Svým jednáním tak ve všech případech způsobil celkovou škodu za přibližně 2,1 milionu korun,“ dodal policejní mluvčí s tím, že čtyřiatřicetiletý muž, je již ve výkonu trestu odnětí svobody pro jinou trestnou činnost a nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

Zdroj: vz/pčr

 Nepřehlédněte