Cyklista v Brně porušoval předpisy tak dlouho, až narazil

17.5.2022
Jan Štoll

Dopravní předpisy platí i pro cyklisty. Vyzkoušel si to i muž (50), který při jízdě brněnskými ulicemi narazil. Doslova i obrazně.

Jízdu brněnskými ulicemi si naplno užíval padesátiletý cyklista. „Že při ní porušil hned několikrát pravidla silničního provozu a zásady bezpečného pohybu na komunikaci, dokladují kamerové záznamy z projíždějícího vozidla,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Kamera zachytila i docela bolestivý konec cesty anglicky hovořícího cizince směřujícího do zaměstnání. „Cyklista v Křenové ulici předjížděl před ním jedoucí dodávku a při navracení se zpět do svého jízdního pruhu přehlédl zaparkovaný osobní automobil a zezadu do něj narazil,“ dodal Malášek.

Ze srážky muž vyvázl bez viditelného zranění, možná jen s několika modřinami. Následně už jen přišly ztráty. „Policisté jeho nevěnování se řízení a způsobení dopravní nehody ohodnotili pokutou. Citelná bude jistě i náhrada škody na poničené zadní části automobilu. Stejně tak oprava špičkově vybaveného jízdního kola,“ upřesnil Malášek.

Ode dneška až do konce týdne se budou policisté v celé republice věnovat ve speciální dopravně bezpečnostní akci právě nejzranitelnějším účastníkům silničního provozu, tedy cyklistům. V akci se zaměří na dodržování pravidle silničního provozu včetně novinek a vzájemnou ohleduplnost mezi řidiči a cyklisty.

vzNepřehlédněte