Dálniční policisté z Frýdku-Místku měli včera krátce před desátou hodinou dopoledne práci s cyklistkou, která si vesele jela po dálnici. Když ji zastavili, sdělila jim, že ji na dálnici dovedla navigace a že si ani nevšimla, že je na dálnici. Měla velké štěstí, že se jí nic nestalo.
Cyklistku z dálnice D 48 museli včera policisté doprovodit na nejbližší sjezd poté, co se vydala domů do Polska právě po této dálnici. Tato skutečnost jí vůbec nevadila a tak musela za tento přestupek zaplatit i pokutu.
„Ve čtvrtek před desátou hodinou dopoledne dostala hlídka dálničního oddělení Frýdek-Místek informaci, že po dálnici D 48 se pohybuje cyklista. Policisté tuto informaci neprodleně ověřili, a opravdu, v katastru Nošovic ve směru na Český Těšín jela v odstavném pruhu žena na kole. Policisté ji zastavili ke kontrole. Cyklistka uvedla, že se z Frýdku-Místku vrací domů do Polska. O tom, že se ocitla na dálnici, vůbec nevěděla, navedla ji tam navigace,“ uvedla policejní mluvčí Daniela Vlčková.
Pro bezpečnost cyklistky ji policisté doprovodili na nejbližší sjezd a poradili trasu, kterou může dojet do svého cíle, ovšem tentokrát již mimo dálnici.
„Připomínáme, že podle zákona o provozu na pozemních komunikacích je na dálnici povolen pouze provoz motorových vozidel a jízdních souprav, jejichž rychlost dosahuje minimálně 80 kilometrů v hodině. Z toho vyplývá, že cyklisté a chodci sem mají vstup a vjezd zakázán. Jde především o jejich bezpečnost. Pohybovat se v místech, kde vozidla dosahují rychlosti až 130 kilometrů v hodině, je hazard se životem,“ dodala policejní mluvčí.
Zdroj: Policie ČR

















