• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Cyklostezka v Podolí je opravená a rozšířená

  26.1.2023
  Renata Říhová

  Od začátku loňského prosince se vrátil plný provoz na frekventovanou pražskou cyklostezku A2 v úseku od Podolské ulice k vjezdu na most na Veslařský ostrov. Jedná se o ukončení části první etapy rozsáhlé stavební akce Modernizace cyklotrasy A2 v úseku Přístaviště – Vyšehradský tunel. Na jaře letošního roku se stroje vrátí na další úsek od Vyšehradského tunelu ke křižovatce s Podolskou ulicí. Současně Technická správa komunikací zahájí druhou etapu modernizace cyklostezky A2 od Veslařského ostrova k čerpací stanici MOL.

  Důvodem stavebních prací je rozšířit a modernizovat jednu z nejfrekventovanějších cyklostezek v Praze a zlepšit tak podmínky pro pěší i cyklisty, a to jejím rozšířením až na maximum, tedy na pět a půl metru. Kromě cyklistů se zde pohybují i maminky s kočárky, běžci nebo bruslaři a kvůli malé kapacitě komunikace zde vznikaly nebezpečné situace. Prostor stávající trasy byl stavebně upraven s minimálním zásahem do okolních ploch zeleně a zůstává zde zachovaný režim smíšené cyklostezky pro chodce i cyklisty.

  „Rozšiřujeme oblíbenou městskou promenádu podél Vltavy až na 5,5 metru tam, kde to je možné, a samozřejmě dbáme na zachování vzrostlých stromů. Cestu využívá denně přes tři tisíce cyklistů a další tisíce bruslařů a chodců, třeba seniorů, lidí s kočárky nebo dětí na odrážedlech a jejich bezpečí je pro nás na prvním místě. A pracujeme i na zlepšení komfortu, proto přidáváme nové lavičky, odpadkové koše a cyklostojany,“ řekl náměstek pražského primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr (Praha sobě).

  V roce 2022 Technická správa komunikací dokončila část stavby od křižovatky s Podolskou ulicí k vjezdu na Veslařský ostrov v délce 860 metru. Dodavatelská firma zajistila kompletní výměnu souvrství vozovky. Nově je položený probarvený asfalt v pískové barvě, který se lépe hodí do historického Podolí a zároveň se v létě nerozpálí tolik, jako klasický asfaltový povrch. Přeloženy byly také trakční stožáry, je zde nové vodorovné a svislé značení a rekonstruovány byly i dvě autobusové zastávky. Došlo také k opevnění svahu, který je ve správě Povodí Vltavy a ke kompletní výměně betonových a žulových obrub.

  Zdroj: TZ TSK


  Témata:

  Nepřehlédněte