• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • D1 od noci stojí. Při nehodě čtyř kamionů zemřel jeden řidič

  29.11.2023
  Simona Knotková

  Dálnice D1 u Humpolce zůstává ve směru na Prahu stále zavřená po noční nehodě čtyř kamionů. Při havárii zahynul jeden z řidičů. Další řidič utrpěl lehké zranění, stejně jako zasahující policista, uvedla mluvčí policie Dana Čírtková. Za nehodou se tvoří asi dvoukilometrová kolona, řidiči musejí počítat s přibližně půlhodinovým zpožděním. Hůř sjízdné mohou být kvůli sněhu i objízdné trasy na silnicích nižších tříd.

  Nehoda se stala krátce po 23:00 na 90. kilometru dálnice. Nejprve dostal smyk tahač s návěsem jedoucím na Brno, prorazil svodidla a přejel do směru na Prahu. Řidič další nákladní soupravy jedoucí na Prahu začal prudce brzdit, s kamionem před sebou se nesrazil, ale ve smyku se jeho kamion zalomil přes pravý jízdní pruh. Když už u nehody zastavovala hlídka policie, přijížděl k nehodě další tahač s návěsem. Jeho řidič strhl řízení do levého jízdního pruhu, takže jeho auto narazilo do stojícího kamionu. „A zřejmě srazilo jeho řidiče, který byl mimo vozidlo, Tento řidič utrpěl těžké zraněně, kterému na místě podlehl,“ uvedla Čírtková. Do havarovaných aut pak narazilo další nákladní auto, jehož řidič nedokázal přes brzdění včas zastavit.

  Lehce zraněného řidiči kamionu odvezli zdravotníci do pelhřimovské nemocnice, odkud byl po ošetření propuštěn. Ošetřit v nemocnici potřeboval i lehce zraněný policista.

  Po půlnoci se podařilo zprůjezdnit sjezd z dálnice. „Policisté začali stahovat vozidla na exitu 90 a na stejném místě na nájezdu na 90. km směr Praha se vozidla vracejí na dálnici,“ uvedla policie. Ve středu ráno následky nehody stále odklízeli pracovníci odtahové služby a policisté odklánějí dopravu přes sjezd a nájezd na dálnici.

  Po nehodě havarované kamiony zasahovaly částečně i do směru na Brno, ale tato část dálnice byla s opatrností průjezdná.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte