Další chátrající panelák v Chanově půjde k zemi. Most nařídil jeho demolici

18.10.2021
Redakce

Most nechá v příštím roce zbourat další zdevastovaný panelák na sídlišti Chanov, obývaném především Romy. Obsazeno je zde nyní pět bytů, pro jejichž nájemníky bude město hledat náhradní ubytování. S takzvaným kontejnerovým bydlením radnice teď nepočítá s ohledem na zdražení stavebních prací, řekl náměstek primátora Marek Hrvol (ProMOST).

V připravovaném rozpočtu na rok 2022 je částka šest milionů korun na demolici. Město v minulosti žádalo o státní dotaci na práce, kterou několikrát dostalo. Naposledy se boural blok 3, náklady zaplatila radnice ze svého. Původní odhad byl devět milionů korun, částka vzniklá ze soutěže činila 1,8 milionu korun.

Vedení města počítalo v Chanově s výstavbou jednoduchého modulového bydlení. Náklady na pořízení kontejneru s osmnácti jednotkami se ale dostaly na 35 milionů korun. „Nedosáhli bychom plánovaných úspor, proto jsme projekt pozastavili,“ uvedl Hrvol.

Po dostavbě na konci 80. let minulého století mělo sídliště 13 domů se 400 byty, v nichž podle odhadu města mohlo bydlet 1000 až 2000 lidí. Aktuálně je v Chanově osm domů, kde žije zhruba 700 lidí. Od roku 2002 dalo město zbourat pět objektů.Na rozdíl od jiných lokalit je v Mostě dostatek bytů, žádnou bytovou výstavbu proto radnice neplánuje.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte