Další migranti: v dodávce se tísnilo sedmnáct osob

21.9.2022
Jaroslav Svoboda

Další nelegální migranti, kteří se k nám dostali v nákladovém prostoru dodávky, tentokrát na Orlickoústecku. Policisté odhalili celkem sedmnáct osob, které neměly platné oprávnění pobytu na našem území.

Už včera jsme informovali o úspěšné policejní akci v Moravskoslezském kraji, při které strážci zákona odhalili dodávku plnou migrantů a zadrželi i řidiče, který byl prakticky profesionálním převaděčem. Ještě během včerejšího dne ale policisté odhalili i další zásilku podezřelého „zboží“.

Policisté zadrželi převaděče i s dodávkou plnou migrantů

„V úterý 20. září 2022 odpoledne kolem 15:45 hodin policisté ve Vysokém Mýtě v Rokycanově ulici zastavili vozidlo zn. Volkswagen Transporter se zahraniční registrační značkou. Následnou kontrolou zjistili, že se ve vozidle nachází celkem 17 osob cizí státní příslušnosti. Na místě si cizince převzali kolegové z odboru cizinecké policie, kteří s nimi provedli úkony nezbytné pro jejich identifikaci a úkony ke zjištění oprávněnosti jejich vstupu a pobytu na území České republiky,“ uvedla k záchytu policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

Policisté zjistili, že ani jeden z cizinců nemá platné oprávnění k pobytu na našem území a proto s nimi zahájili řízení o správním vyhoštění z území členských států Evropské unie.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte