Další rozsáhlé pátrání! Na Benešovsku se pohřešuje dvacetiletý mladík

3.1.2023
Simona Knotková

Policisté pátrají po dvacetiletém muži z Jílového u Prahy, kterého pohřešuje jeho rodina. Naposledy byl spatřen na Nový rok u vyhlídky Sekaná skála v Hornopožárském lese poblíž Krhanic na Benešovsku. Domů do Jílového se už nevrátil, rodina a přátelé se obávají o jeho zdraví a život. Do pátrací akce se zapojil i vrtulník, zatím však byla neúspěšná, informovala v úterý na webu policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Mladíka naposledy viděl u vyhlídky v neděli v 17:00 rodinný příslušník. Rozloučili se s tím, že dorazí do bydliště v Jílovém později. Pohřešovaný okolí vyhlídky a místní lesy dobře zná, jelikož sem často jezdí s přáteli trampovat. Dosud se ale nestalo, že by se nevrátil domů. V úterý měl navíc nastoupit do školy v Praze, kam se také nedostavil.

Po mladíkovi v pondělí pátral vrtulník. V úterý rozsáhlá pátrací akce v okolí vyhlídky pokračuje, účastní se jí tři desítky policistů, čtyři psovodi se služebními psy i mladíkovi přátelé.

Pohřešovaný měří 175 až 180 centimetrů, má plavé vlnité vlasy a modré oči. Naposledy měl na sobě pruhované tričko s krátkým rukávem a černé kalhoty. Policie přijme jakékoliv informace vedoucí k jeho nalezení na lince 158.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte