• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Další závody v motokrosu se blíží! Tentokrát vás zveme do Kaplice

  10.8.2021
  Redakce

  Dostáváme se do poloviny sezóny a už v neděli 15. srpna se náš seriál přesouvá na jihočeskou trať do Kaplice. Zdejší pořadatelé už dlouho pracují tak, abychom se ze závodů vraceli spokojeni a plní elánu. Jaké souboje můžeme očekávat?

  MX1

  I po třech odjetých závodech drží červenou tabulku španělský závodník José Butron (JD Gunnex KTM Racing Team). Stále nejlepším českým závodníkem je druhý Dušan Drdaj (PP Racing), kterého v Dalečíně potrápila technika. V Kaplici se neukáže průběžně třetí Max Nagl (Haas Racing Team), který bude plnit své povinnosti na závodech ADAC. Překvapivé výkony podává čtvrtý Michael Kratzer (KRTZ motorsport), který zajíždí vyrovnané výsledky. Ty ho stále udržují v bojích o medaile. Pátý Jaromír Romančík (Jarsen Team klub v AČR) se o víkendu zúčastnil mistrovství Evropy v enduru, tak se nechme překvapit, jak bude připraven do Kaplice. Šestým závodníkem průběžného pořadí je Martin Michek (HT Group Racing Team), který se naopak představil na závodech dálkové rallye. I on bude chtít bojovat o umístění na stupních vítězů, kam už by rád nakoukl i sedmý Martin Krč (Osička MX Team). Do hodnocení závodu může promluvit také osmý Rudolf Plch (Extreme Motorsport).

  Zdroj: Radek Lavička

   

  MX2

  Mezi jezdci na dvěstěpadesátkách bude s červenou tabulkou závodit slovenský pilot Šimon Jošt (Osička MX Team). Druhé místo drží na seniorském mistrovství Petr Rathouský (Orion Racing Team), který se o víkendu zúčastnil MMČR Juniorů, kde je aktuálním lídrem třídy. Průběžně třetím mužem seriálu je Jan Wagenknecht (HT Group Racing Team), jemuž na posledním závodě chybělo málo, aby se dostal na stupně vítězů. Čtvrtý Tomáš Kohút (Osička MX Team) letos zajíždí vyrovnané výsledky. Stále rychlým pilotem je pátý Marek Sukup (HT Group Racing Team), který dokáže potrápit rychlejší závodníky. Filip Neugebauer (JD Gunnex KTM Racing Team) je po Dalečíně klasifikován na šestém místě. Sedmé místo zaujímá Markus Rammel (Motosport Chýnov v AČR), který se však nezúčastnil posledního závodu. Na startu by neměly chybět ani další slovenské vlajky, konkrétně v podání osmého Pavola Repčáka (SMF).

  Zdroj: Radek Lavička

   

  85 ccm

  Martin Závrský (NEW2 Project) bude chtít v Kaplici znovu dokázat svou rychlost a zvítězit. Bude to mít však těžké, protože mu na záda bude dýchat druhý Dominik Kučeřík (Orion Racing Team), který Závrskému nedá nic zadarmo. Třetí Vítězslav Marek (Cermen Racing Team) se však dalšího závodu nezúčastní. Závodit bude na německém mistrovství ADAC, tudíž má čtvrtý Martin Červenka (Orion Racing Team) volnou cestu. Do hry o pódium může promluvit pátý Přemysl Zimek (Auctor MX Team), který poměřil své síly se světovou špičkou v Řecku. Marek Novák (JB MX Racing) je průběžně šestý, ale ztrácí jenom nízký počet bodů na lepší pozice. Sedmý je po osmi závodech Jakub Zahradník (WMZ). Do osmičky nejlepších se vejde ještě Tadeáš Klamt (SV34 Racing Team).

  Zdroj: Radek Lavička

   

  Veterán                   

  Ve veteránech nenašel přemožitele Petr Bartoš (Orion Racing Team), jehož cílem je obhájit loňský titul. Zdeněk Blábolil (Yamaha Čepelák Racing Team) dojel všechny závodní rozjížďky druhý a patří mu i průběžná dvojka. Na bronzové pozici se drží Martin Brádka (4 Cross Racing), kterého může bodově ohrozit Stanislav Horský (SMS Jižní Čechy). Na pátém průběžném místě je klasifikován Eduard Těšínský. Vladislav Mužík (Motosport Chýnov v AČR) sice první závod vynechal, ale už nyní míří do TOP5, prozatím je šestý. Sedmé místo zaujímá Jan Douša (SMS Jižní Čechy). Na osmém místě je průběžně Tomáš Linek (SMX Racing Team).

  Ve veteránech nad padesát let vede Petr Dokoupil (KRTZ motorsport), kterého můžou na zisku bodů ohrozit Roman Skalka a Josef Nesejt (MX Martin Group).

  Zdroj: Radek Lavička

   

  Týmové reporty: Kaplice 2021

  HT Group Racing Team

  Ani do Kaplice se naše cíle zvláště nemění. Stále máme ambice bojovat o příčky nejvyšší, což v Dalečíně ukázal Jan Wagenknecht i Marek Sukup ve třídě MX2. Oba atakovali stupně vítězů a věříme, že na nich budou brzy stát. V nejsilnější třídě MX1 očekáváme dobré výsledky od Martina Michka, který je v Kaplici téměř domácím jezdcem. O víkendu se zúčastnil dálkové soutěže v Maďarsku, kde obsadil páté místo. O body bude bojovat také Patrik Liška, který se mezi závody připravuje v belgickém Lommelu.

  Orion Racing Team

  Minulé závody v Dalečíně se nám docela vyvedly, akorát byla škoda pádu Jonáše Nedvěda ve druhé jízdě třídy MX1, kdy musel předčasně do depa. Petr Rathouský bojuje ve skupině MX2 o titul. V této třídě má v podstatě každý závod jiný průběh a to je dobře především pro oko diváka. Petr Bartoš ukazuje, že má stále vysokou připravenost prát se o další body v rámci republiky a závodění si užívá. Kaplice bývá velice náročná, zrádná a neodpouští, tak věřím, že to týmově zvládneme.

  Zdroj: Radek Lavička

   

  Haas Racing Team

  Jsme v polovině seriálu a náš team je plně koncentrovaný na další závody. Máme tady opět termínovou kolizi se seriálem ADAC MX Masters, který je prioritou pro Maxe Nagla. Přesto, že jeden závod ze tří vynechal, drží v seriálu MMČR třetí místo, v Dalečíně předvedl perfektní rychlost, a za dvě vyhrané rozjížďky, bral celkové 1. místo. Samozřejmě bodové manko se díky dalšímu výpadku zase zvětší. Martin Vondrášek od začátku sezóny zajíždí stabilní výsledky, jeho rychlost není špatná, když na sobě ještě zamaká, tak jeho výkony budou mít stoupající tendenci. Momentálně je v seriálu devátý. Trať v Kaplici je poměrně těžká, jezdci ne příliš oblíbená, snad si dá pořadatel záležet a trať nakropí a perfektně připraví.

  Zdroj: Radek Lavička

   

  Osička MX Team

  Přestože nás v Dalečíně docela potrápila technika, podařilo se nám obsadit dva pódiové stupínky ve třídě MX2. I po Dalečíně je Šimon Jošt lídrem seriálu této kategorie. Před Kaplicí jsme se stihli zúčastnit slovenského mistráku, který hostily Gbely nedaleko českých hranic. Tomáš Kohút předvedl skvělý výkon, celkově mu to vyšlo na stříbrnou pozici. Šimon Jošt měl bohužel v druhé jízdě ošklivý pád, jízdu sice potom dokroužil, ale byl hodně dotlučený. Doufejme, že Šimonovi nic nebude a bude na Kaplici ready. Martin Krč bral v Gbelech druhé místo za Španělem Butronem. Uvidíme co Kaplice, mezi jezdci není tato trať vůbec oblíbená, ale pevně doufáme, že se nějaké to podium podaří.

  Zdroj: Radek Lavička

   

  Yamaha Čepelák Racing Team

  David Lupač, jezdec třídy MX2, si v Dalečíně vylepšil své osobní maximum a se slabší stopětadvacítkou se dokázal v obou jízdách umístiti mezi nejlepšími třiceti. Zdeněk Blábolil si letos ve veteránech drží skvělou formu, kterou v Dalečíně potvrdil umístěním na stupních vítězů v podobě dvou druhých míst.

  Hulho Motocross Team

  S první polovinou sezóny jsme prozatím určitě spokojeni. Sedmé místo z první jízdy a celkové 8. místo z Dalečína Rudy Weschty nám udělalo radost. Důležité je být konstantní a zdravý a to se nám zatím daří, za což jsme rádi. Na závody do Kaplice se těšíme. Jedná se o jezdecky velice náročnou trať, která prověří jezdce v mnoha ohledech a patří mezi naše oblíbené. Ve dvoutýdenní pauze jsme se intenzivně připravovali na tento závod. Rádi bychom tak zúročili naši přípravu a pokusili se o výsledek v TOP 5. V kategorii MX1 nás bude reprezentovat Ruda Weschta a Ladislav Červenka.

  Motosport Chýnov v AČR

  V první polovině seriálu MMČR nám největší radost udělal Markus Rammel ve třídě MX2 a Vladislav Mužík ve třídě Veterán. Oběma bohužel chybí vždy jeden závod, ale v Kaplici se určitě na start postaví a budou bojovat o TOP3 umístění ve svých třídách. Týmové řady určitě doplní i několik další závodníků, především z Rakouska, ti mají kaplickou trať blízko a často na ní i trénují. Příkladem může být Michael Sandner, který se poprvé na českém šampionátu představí ve třídě MX1! Pokud do Kaplice stihne dovyléčit drobné zranění Matthias Stingl, rád by navázal na pódiové umístění z Rudníku ve třídě 85ccm.

  Zdroj: Radek Lavička

  Zdroj: Pavel Horák


  Témata:

  Nepřehlédněte