Desítka má nové vedení, starostou je Martin Valovič

29.11.2022
Renata Říhová

Novým starostou desáté městské části je Martin Valovič z ODS, pozici prvního místostarosty bude zastávat Tomáš Pek z TOP 09. Rozhodli o tom nově zvolení zastupitelé na svém ustavujícím jednání. Na zasedání složili zastupitelé slib, následně si zvolili kompletní devítičlennou Radu a zřídili své výbory.

Zastupitelstvo bude pracovat v pětačtyřicetičlenném složení. Radniční koalici tvoří Společně pro Prahu 10 (ODS a TOP 09) spolu s koalicí VLASTA, STAN s podporou KDU-ČSL. V opozici jsou Česká pirátská strana, ANO 2011 a uskupení SPD, Trikolora a nezávislí kandidáti pro Prahu 10.

Starosta Martin Valovič bude mít ve své gesci územní rozvoj, územní plán, podporu podnikání, vnější vztahy a Nový Eden a Tomáš Pek (TOP 09) bude odpovědný za majetek včetně budovy radnice, akciové společnosti a kulturní památky. Místostarostou pro sociální a rodinnou politiku a zdravotnictví se stal David Kašpar (STAN), Olga Koumarová (ODS) bude jako místostarostka dohlížet na investice do budov základních a mateřských škol, na finance a rozpočet. Místostarostou pro bytovou politiku, bezpečnost a dotace bude Radek Lojda (TOP 09). Pavel Šutka (ODS) bude mít coby místostarosta ve své gesci kulturu, sport a volnočasové aktivity. V nové radě dále zasedl Ondřej Počarovský (TOP 09), který se bude věnovat oblasti školství. Milan Maršálek (VLASTA) bude radním pro životní prostředí a udržitelnost a Místní agendu 21. Mikuláš Pobuda (ODS) bude zodpovědný za dopravu, IT a Smart Cities.

Zastupitelstvo rovněž ustavilo své výbory, kterými jsou návrhový, finanční, kontrolní a dále pak Výbor sociální a zdravotní, Výbor pro životní prostředí, Výbor pro sport a volnočasové aktivity, Výbor pro strategické investice a veřejné zakázky a Výbor pro energetický management.

Zdroj: MČ Praha 10


Témata:

Nepřehlédněte