Desítkové projekty představí radnice v ulicích

23.5.2022
Renata Říhová

Ve třech lokalitách Desítky se občané mohou postupně potkat se zástupci městské části, kteří jim představují projekty plánované v místě jejich bydliště. V první polovině května se zástupci radnice setkali s občany ve Vršovicích, ke konci měsíce ve Strašnicích a v červnu se potkají v Záběhlicích.

Desátá městská část systematicky střídá místa, na kterých s veřejností hovoří, aby mohla poskytnout informace a dát prostor k dotazům co největší skupině obyvatel. Letošní jarní venkovní setkávání odstartovala v pondělí 10. května, kdy radnice stánek rozložila v Moskevské ulici ve Vršovicích. Zaměstnanci i volení zástupci úřadu byli obyvatelům k dispozici, aby jim představili projekty plánované zejména v této lokalitě, a zároveň zodpověděli veškeré dotazy. „Jedná se o pokračování naší ´tour´ po městské části, kterou jsme odstartovali už před více než třemi lety. Nejprve jsme od občanů sbírali podněty k tvorbě zásadního koncepčního dokumentu – strategického plánu udržitelného rozvoje na deset let. Od té doby, co ho v květnu 2020 schválilo Zastupitelstvo, sousedům představujeme, jak jednotlivé priority naplňujeme konkrétními projekty,“ řekla starostka Prahy 10 Renata Chmelová (VLASTA).

Ve dnech 23. a 24. května najdou občané informační stánek radnice u metra Strašnická, 13. a 14. června pak v Záběhlicích. V pondělí u kostelíku Narození Panny Marie u Hamerského rybníka, o den později u Obchodního centra Cíl. „Tady nás ještě doplní kolegové z Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy. Na Strašnické občanům představí vznikající Metropolitní plán Prahy, v Záběhlicích se lidé budou moci zapojit do sběru informací, které poslouží jako podklad pro zpracování krajinářské studie Trojmezí. Tento rozsáhlý přírodní park zůstane na území Desítky i nadále nezastavitelným územím,“ zdůraznila starostka Chmelová, podle níž se občané v ulicích dozvědí o záměrech nejen samotné městské části, ale i některých dalších veřejných institucí.

Podrobnosti o strategickém plánu a jeho naplňování najdou zájemci na speciálním webu strategieprodesitku.cz.

Zdroj: MČ Praha 10


Témata:

Nepřehlédněte