Děti z jedenácti mateřských škol Kutnohorska soutěžily, hrály si a bavily se

14.6.2022
Vítězslav Hospes

Místní akční skupina Lípa pro venkov připravila v sobotu 11. 6. 2022 již desátý ročník Olympiády mateřských škol. Konal se v zábavním parku Heroland v Březové poblíž Kutné Hory, což vstřícně umožnil jeho majitel (a majitel firmy, zabývající se mimo jiné výrobou různých dětských herních prvků) Radek Herold.

Olympiády se zúčastnilo jedenáct mateřských škol – z Církvice, Červených Janovic, Krsovic, Krchleb, Miskovic, Potěh, Tupadel, Vavřince, Vlastějovic, Zbraslavic a Zbýšova. Už dopoledne se soutěžilo ve skákání v pytli, medaile (udělaly neméně radosti, než na „opravdových“ OH) patří MŠ Zbýšov (zlatá), MŠ Krchleby (stříbrná) a MŠ Tupadly (bronz).

V krásném počasí panovala pohoda, k níž přispěl i doprovodný program: Houbařská pohádka v podání Divadla Koloběžka, tvořivá dílna, kde vznikaly svíčky z včelího vosku a samozřejmě využití mnoha herních prvků Herolandu, na nichž se děti dosyta vyřádily.

Za pomoc s tímto textem děkuji Ing. Martině Jiříkové a na další ročník Olympiády mateřských škol se spolu s dětmi těším už teď.


Témata:

Nepřehlédněte