• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Devatenáctý ročník závodu Krchlebská věž vyhrál opět kolínský Vladimír Filip

  13.6.2022
  Vítězslav Hospes

  Vesnice Krchleby leží asi 4 km od Čáslavi, kolem protéká říčka Klejnárka, žije tu zhruba 420 obyvatel. Navštívit ji může být samo o sobě příjemné i zajímavé, najdeme tu hezké okolí, mezi pamětihodnosti patří kostel sv. Václava, výklenková kaplička Panny Marie, fara, socha sv. Františka a Krchlebská Dubina. Život zde obohacují různé kulturní, sportovní a společenské akce, namátkou: Palení čarodějnic, stavění máje, oslavy Dětského dne, posvícenská drakiáda, rozsvícení vánočního stromu, atd. – největší ohlas mívá ovšem dnes již tradiční závod ve výstup do čtvrtého podlaží cvičné věže pomocí jednohákového žebříku.

  Výkony soutěžících na závodu Krchlebská věž již dlouhodobě obdivují odborníci i laici, zručnost, fyzická zdatnost, obratnost a až neuvěřitelná rychlost startujících si skutečně obdiv zasluhují.

  Letošní ročník závodu Krchlebská věž byl již devatenáctý, konal se v sobotu 11. 6. 2022. Pořádaly ho HZS Středočeského kraje – ÚO Kutná Hora společně s obcí Krchleby, SDH Krchleby a Hasičským sportovním klubem Kutná Hora.

  Zahájen byl byl slavnostním nástupem v 9.00, v jeho průběhu předal ředitel územního odboru Kutná Hora plk. Ing. Jiří Pokorný příslušníkům ÚO Kutná Hora medaile za věrnost II. a III. stupně. Všechny závodníky (na startu jich bylo 76) pozdravili a mnoho zdaru jim popřáli senátor Ing. Jaromír Strnad, starosta města Čáslavi JUDr. Vlastislav Málek, starostka obce Krchleby Bc. Bohumila Jeřichová a zastupitelka města Kutná Hora Ing. Kateřina Daczická.

  Po cvičných pokusech následovaly dva povinné soutěžní pokusy (každý účastník mohl absolvovat i třetí). Vítězem 19. ročníku se stal opět Vladislav Filip z územního odboru Kolín, který prvenství obhájil časem z třetího pokusu 14:05 s. Součet druhého a třetího kola, které byly jeho nejlepšími pokusy, byl 28,32 s. Druhý skončil Lukáš Hons z HZS Vysočina časem 30,2 s a bronz vybojoval kutnohorský Martin Viktora (30,45). Doplňkový závod štafet dvojic vyhráli Martin Viktora s Václavem Říhou.

  Krchlebská věž je už tradičně úvodní disciplínou krajské soutěže, která pokračuje 18. a 19. 6. na městském stadionu Sletiště v Kladně.


  Témata:

  Nepřehlédněte