• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Diváci na zákaz nedbali. Nad závodníky biatlonu vypustili drony

  14.2.2024
  Simona Knotková

  Na biatlonovém mistrovství světa v Novém Městě na Moravě v úterý policie řešila nepovolené používání dronů.

  Udělalo se hezky a někteří diváci si chtěli dronem natočit závody. Policistům se ve všech případech pomocí speciální techniky podařilo dron detekovat a vypátrat člověka, který ho ovládal. Vysvětlovali jim, že létat v blízkosti lidí je nebezpečné. Všichni to pochopili, řekla policejní mluvčí Dana Čírtková.

  Policie stále připomíná fanouškům, kteří se do Nového Města na Moravě chystají na víkendové závody, aby vyjeli s dostatečným časovým předstihem. „Protože předpokládáme, že bude v sobotu i v neděli přijíždět mnohem vyšší počet vozidel, než tomu bylo ve všední dny,“ uvedla mluvčí.

  Ve směru od Žďáru nad Sázavou by řidiči měli využít vyhrazená žďárská parkoviště a do novoměstské Vysočina Areny přijet svozovými autobusy. „Bude to pro ně pohodlné, rychlé a hlavně bezpečné,“ uvedla Čírtková.

  Nové Město na Moravě hostí světový šampionát od 7. února do neděle. Podle webu organizátorů vidělo první víkend sobotní závody přes 26.800 fanoušků, v neděli jich přijelo 27 200.

  Hygienici zatím na mistrovství světa zkontrolovali 16 provozovatelů stánků s rychlým občerstvením a tři cateringové společnosti. Průběžné výsledky kontrol jsou podle nich velmi dobré. Případné drobné nedostatky byly obratem odstraněné na místě, sdělila mluvčí krajské hygienické stanice Jana Böhmová. Kontroly budou až do skončení akce.

  V prosinci a lednu hygienici v souvislosti s přípravou šampionátu v okolí Nového Města na Moravě prošli šest ubytovacích zařízení s restaurací. „Pouze v jedné restauraci jsme nařídili likvidaci prošlých potravin a provozovateli byla udělena finanční sankce. S výsledky kontrol jsme jinak spokojeni, protože ostatní stravovací zařízení byla bez závad,“ uvedla Tereza Poulová ze žďárského oddělení hygieny výživy a předmětů běžného užívání.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte