Do brněnské zoo vás sveze zážitkový autobus

1.7.2022
Redakce

Do brněnské zoologické zahrady začne od pátku jezdit z náměstí Svobody přes Mendlovo náměstí zážitkový autobus, jehož jízda bude součástí interaktivní hry. Lidé jej mohou využít po dobu letních prázdnin vždy v 9:30, kdy bude odjíždět z centra města. Hra poté bude pokračovat v areálu zoologické zahrady šifrovací částí, ve které budou cestující s dětmi pátrat po zákonech přírody. Akce je součástí oslav 200. výročí narození zakladatele genetiky Gregora Johanna Mendela, který v Brně působil.

Autorem zážitkového autobusu je Brňan Adam Vodička a jízdou budou provázet absolventi z brněnské Janáčkovy akademie múzických umění. „Budeme jezdit čtyři a vzájemně se střídat. Hraju zde detektiva z budoucnosti, kterému se při cestování časem změnilo pohlaví,“ říká herečka Anna Řeháková.

Cesta autobusem, kterou doprovází vystoupení herců, potrvá hodinu a následující šifrovací hra v zoo potrvá další dvě hodiny.

Projekt vznikl spoluprací zoologické zahrady s brněnským augustiniánským opatstvím a brněnským dopravním podnikem. Cena za jednoho dospělého a jedno dítě je 599 korun, zúčastnit se mohou děti od sedmi do 14 let. Jízdu je nutné si rezervovat dopředu na internetových stránkách zoo.

Zdroj: ČTK


Témata:

Nepřehlédněte