Do centra lázeňského města projedou jen složky IZS a zásobování, ostatním budou stát v cestě výsuvné sloupky

16.9.2021
Roman Kořinek

„Během mezinárodního filmového festivalu jsme ale opět sloupky nechali dole a opět jsme měřili počet průjezdů. Denně nám lázeňským územím projelo sedm tisíc automobilů, z čehož pouze sedmnáct procent byla auta festivalu. Ostatní průjezdy byly naprosto zbytečné a hlavně porušující dopravní značení a zákazy,“ vysvětluje karlovarský radní Martin Dušek (ANO).

V přepočtu na jednotlivé průjezdy je to 6 500 nepovolených průjezdů denně. Vedení města se v minulosti snažilo najít nějaký kompromis a umožnit například hotelovým hostům vjezd k hotelu, vyložení kufrů a odjezd. To se ale neosvědčilo, neboť veškerá opatření a dohody byly zneužívány.

„Do hotelů jsme dali unikátní kód na stažení sloupků, ale za pár dní ho měla polovina Karlových Varů a putoval na facebooku. Snažili jsme se dohodnout, že sloupky bude možné spustit na základě telefonátu z recepce hotelu, do kterého přijíždí hosté, ale někteří hoteliéři tvrdili, že nemají recepci v provozu dvacet čtyři hodin denně. Hledali jsme i další řešení, ale žádné není ideální a na žádném nepanuje shoda. Proto jsme se rozhodli, že žádné výjimky vymýšlet nebudeme. Sloupky budeme spouštět pouze pro potřeby zásobování v jasně vyhrazených hodinách a při průjezdu složek Integrovaného záchranného systému,“ doplnil radní.

Sloupky jsou v Karlových Varech před mostem u Divadelního náměstí a na Zámeckém vrchu. Podle radních se jedná se několikasetmetrový úsek, který každý kdo potřebuje, dokáže projít i se zavazadlem. Tento návrh ještě vedení města projedná s majiteli hotelů a zástupci Asociace hotelů a restaurací. Poté nekompromisní řešení uvede do provozu.

„Jedná se o centrum lázeňského města, které má být naprosto klidné s co nejčistějším ovzduším. Proto prostě budeme nekompromisní. V místě nebydlí žádní rezidenti, takže opatření může platit pro všechny,“ dodal náměstek primátorky Tomáš Trtek (ANO) s tím, že každý hotel má své parkoviště a proto není vůbec žádný problém, aby si jeho hosté odnesli zavazadla z tohoto parkoviště.

Výsuvné sloupky v centru Karlových Varů byly navíc i několikrát poškozené, neboť se někteří řidiči pokoušeli projet dvěma auty na jeden sjížděcí impuls. Těchto dopravních nehod bylo několik, všechny řeší policie a pojišťovna, neboť téměř při každém kontaktu neoprávněně projíždějícího automobilu se sloupkem, došlo k jeho poškození.

Zdroj: vzNepřehlédněte