Do Mariánských Lázní jezdili v minulém roce převážně Češi

4.3.2022
Roman Kořinek

Jedno z nejznámějších lázeňských měst v České republice vloni navštívilo více než sto padesát tisíc turistů. Ti se podle PR manažerky lokální destinační agentury KIS Mariánské Lázně Eleny Sorokiny nejčastěji ubytovávali v lázeňských zařízeních, kde v průměru trávili pět nocí.

„Celkem do Mariánských Lázní podle údajů Českého statistického úřadu přijelo v roce 2021 154 636 hostů, z toho 115 225 z nich bydlelo v lázeňských zařízeních,“ říká PR manažerka.

Ze statistik také vyplývá, že turisté a lázeňští hosté ve městě strávili 694 947 nocí s průměrnou délkou pobytu 4,5 noci. Ti, kdo se ubytovali v lázeňském zařízení, se pak většinou zdrželi nocí pět. Většina hostů v Mariánských Lázních byla z České republiky.

„Jejich počet je 114 051 hostů, což představuje sedmdesát čtyři procent všech příjezdů. Z českých návštěvníků Mariánských Lázní se třiasedmdesát procent ubytovalo v lázeňských zařízeních. Češi ve městě strávili 507 155 nocí,“ dodala Elena Sorokina s tím, že lázně se již nyní připravují na novu sezonu.

Ta by měla turistům i lázeňských hostům nabídnout mnoho novinek včetně upravených a speciálně zaměřených pobytů. V přípravě jsou například golfové nebo fit balíčky, ale i novinky v oblasti gastronomie a ubytování. Lázeňské město nabídne letos i celou řadu kulturních a hudebních akcí a lákadlem bude i oblíbená Zpívající fontána.

Zdroj: vz

 Nepřehlédněte