Do MHD v Českých Budějovicích i letos nastoupí Majáles

24.5.2022
Jiří Bydžovský

Dopravní podnik města České Budějovice,  jako tradičně nabídne atmosféru Budějovického Majálesu také svým cestujícím. Svést se mohou do centra dění festivalovými vozy, na jednom z nich navíc vznikne umělecké dílo. Do provozu se zahájením festivalu 23. 5. poprvé vyrazily vyzdobené Majálesové trolejbusy, které budou České Budějovice křižovat až do pátku 27. května. Výzdobou se mohou cestující  pokochat  ve dvojici vozů, které se vystřídají na linkách 2, 3, 5 a 9.

Letošním zásadním počinem spolupráce DPMCB a českobudějovického studentského festivalu je vznik uměleckého díla na jednom z autobusů, který s ním následně bude vyrážet do ostrého provozu. Vizuálního zpracování se ujmou street-artový umělci ze spolku Mycellium, kteří dříve v rámci Majálesu zdobili dnes již uzavřený podchod pod Nádražní ulicí. „Na samotnou realizaci malby se můžete přijít podívat do Žižkárny. Vznikne i video, které umělecký proces zachytí,“ říká ředitel DPMCB Slavoj Dolejš.

„V případě zhoršeného počasí by se autobus i s umělci musel přesunout do haly dopravního podniku, odkud bychom vás s procesem seznamovali prostřednictvím sociálních sítí. Vyzdobený vůz propojující DPMCB s Budějovickým Majálesem by měl každopádně následně v Budějovicích jezdit ještě po dobu dvou let,“ uvedla mluvčí podniku Barbora Smudková.

V úterý bude nejen studentskému publiku určena debata o udržitelné mobilitě, zájemci se na ni mohou těšit od 16 hodin na scéně pod Černou věží. Do diskuze se zapojí zástupci dopravního podniku , města i kraje.

„Debata se odehraje nejen jako součást Majálesu, ale také ve vztahu ke kandidatuře Českých Budějovic na hlavní město kultury roku 2028,“ dodala Smudková.

Zdroj:vz

 Nepřehlédněte