Dobrý bodík ze slezské bašty Třince, na kuráž pro kladenský hokej 2022

31.12.2021
Táňa Pikartová

Novoroční příměří českého ledního hokeje, včetně týmů, které mezi sebou vedou v pozici na nervních vážkách na konci extraligové tabulky, tedy dlouhodobě posledního Zlína a také už dost dlouho předposledního Kladna, potrvá do 4. ledna 2022.

Toho dne, v 18 hodin, se na chomutovském ledu, stále ještě za nouzového stavu kvůli dříve zanedbané, pak už nezbytné obrovské stavební rekonstrukci zimního stadionu na Kladně pro kladenské hokejisty dočasně mateřském, utkají mužstva Rytířů Kladno a Beranů Zlín.

Nebude to obyčejná ligová půtka. Vítěz tohoto duelu bude moct z Chomutova odeslat přinejmenším jádru svých fanoušků jen mírně zpožděný novoroční dárek radosti. Protože cena bodů z tohoto klání bude mít dvojnásobnou, ne-li ještě vyšší cenu. Nesporně i psychickou: Dokázali jsme to!

O půlnoci na Silvestra bilancují rok 2021 Kladenští na 14. příčce tabulky se ziskem 28 bodů (ze 34 dosavadních zápasů – při skóre 85:129). Zatímco patnáctí Zlínští balancuji nad sestupovou propastí, do níž na konci soutěže někdo jeden seshora spadnout musí, se ziskem 22 bodů (35 zápasů – 65:116).

Rytíři, kterým se nedaří především v obraně, a to za plného početního stavu, ale bohužel i při příliš častých, mnohdy zbytečných oslabeních, na Štěpána konečně přetrhli sérii vlastních porážek výhrou v prodloužení nad Litvínovem (3:2), se marně snažili o dva dny později v Karlových Varech, kde podlehli 4:6.

A tak se chlapsky pokusili v jejich posledním duelu roku o senzaci na ledě mistrů a zároveň vedoucího mužstva soutěže v Třinci. Bleskově dostal Kladenské do vedení, už ve 38. vteřině bitvy Plekanec (s pomocí Indráka a Hlavy). Podruhé Kladno v Třinci vedlo, když skóroval ve 48. min. Kubík (Melka, Zikmund), a naděje na zisk celé trojice bodíků byla blízko. Jenže v páté minutě prodloužení strhnul štěstí na stranu domácích, hrajících v tu chvíli nejen běžnou přesilovku, ale ještě kurážně bez vlastního brankáře v kleci, Miloš Roman. A domácí Třinečtí fanoušci si zatraceně oddechli za konečný stav 3:2. Tohle od Kladna, jemuž na ledě chybělo pět hráčů včetně Jágra, určitě nečekali. „Škoda, že jsme naše snažení nedotáhli do vítězného konce,“ povzdechl si kouč Rytířů David Čermák. Po delším čase mohl uznale mluvit o kladenské obraně, posílené o Voráčka z Poruby.

 


Témata:

Nepřehlédněte