Dokončení jablonecké Poštovní ulice se opozdí. Na vině jsou jak nezakreslené sítě, tak přívalové deště

11.9.2021
Redakce

Blesková povodeň, která v polovině července druhé největší město v Libereckém kraji zasáhla, ucpala novou kanalizaci těsně před dokončením a vše bylo třeba vyčistit a někde i opravit. Ke zpoždění stavby přispělo také množství obtížně těžitelných hornin v podloží. „Navíc stouply ceny materiálu ve stavebnictví a začaly chybět i pracovní síly,“ připomněl náměstek primátora Petr Roubíček (ODS) složitou situaci, s níž se v souvislosti s pandemií potýkají všechny stavby nejen v Jablonci.

Rekonstrukce Poštovní je součástí výstavby dešťové kanalizace, která dosud v centru Jablonce chyběla. Práce začaly loni na jaře v křižovatce Poštovní a Budovatelů. Souběžně s tím se v centru města rekonstruují vodovody, kanalizace, ale také například rozvody plynu a další inženýrské sítě, a také povrchy komunikací. Letos se práce přesunuly do ulic Liberecké, Generála Mrázka a Komenského. V příštím roce by se mělo pracovat na Anenském náměstí a v jeho okolí.

Otevření křižovatky u hlavní jablonecké pošty uvolní průjezd městem. „Opět bude možné odbočit z Poštovní vpravo do ulice Generála Mrázka a dál do ulice Komenského, a z ní zajíždět do parkoviště OC Central nebo pokračovat dál do Kostelní, která bude znovu pouze jednosměrná dolů k Anenskému náměstí,“ popsal změny Roubíček. Ulice Generála Mrázka od křižovatky s Komenského vzhůru ke křižovatce s Máchovou ulicí zůstane ale dál zavřená. „Tam bude stavba pokračovat,“ dodal.

S otevřením křižovatky u pošty se stavba v centru posune do Liberecké ulice. Pracovat se tam bude až do konce stavební sezony na dešťové a splaškové kanalizaci, veřejném osvětlení, rekonstrukci vodovodu a plynovodu. Výstavba dešťové kanalizace bude ale v Jablonci pokračovat i v příštím roce. Město získalo z Operačního programu Životní prostředí 16,5 milionu korun na stavbu retenční nádrže pod Anenským náměstím. Ta by měla v případě silných dešťů v budoucnu ochránit lokalitu před záplavami. S výstavbou se počítá v příštím roce od dubna do září.

Zdroj: jv/ctk


Témata:

Nepřehlédněte