Doma nechal dopis na rozloučenou a pak se muž v Plzni zapálil

23.11.2022
Simona Knotková

V plzeňské čtvrti Slovany se v noci na středu zapálil starší muž. Před základní školou v Brojově ulici se před půlnocí zřejmě polil hořlavinou a zapálil, záchranářům se ho nepodařilo přes usilovnou resuscitaci zachránit. Policie žádné informace neposkytla, její mluvčí Veronika Hokrová pouze uvedla, že kriminalisté vyloučili na smrti devětašedesátiletého muže cizí zavinění a případem se dál zabývají.

„Byla nařízena soudní pitva. Další informace i s ohledem na rodinu poskytovat nebudeme,“ řekla mluvčí. Podle serveru krimi-plzeň muž nechal doma dopis na rozloučenou a odešel. Hořícího člověka si všimly projíždějící policejní hlídky. Policisté a strážníci se muže pokoušeli uhasit hasicími přístroji i PET lahví s vodou, uvedl server. Muž si podle něj zřejmě polil hořlavinou hlavu, ramena a přední část těla.

„Muž, narozený v roce 1953 i přes třicetiminutovou usilovnou resuscitaci na místě zemřel. Zvolil mimořádně trýznivý způsob sebevraždy, s jakým jsem se za svou praxi nikdy nesetkala,“ řekla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte