Domácnosti v Uherském Hradišti třídí olej

11.4.2022
Redakce

Domácnosti v Uherském Hradišti loni vytřídily 6007 kilogramů olejů a tuků z kuchyně. Do speciálních zelených nádob rozmístěných po městě je mohou lidé ukládat od roku 2019, ve kterém takto vytřídili 2304 kilogramů olejů a tuků. Počet míst s nádobami radnice nyní rozšířila o šest. V součtu tedy zájemci mohou oleje a tuky vyhazovat na 38 místech ve městě, uvedl v dnešní tiskové zprávě mluvčí uherskohradišťské radnice Jan Pášma.

Lidé podle něj možnost zbavit se olejů z vaření přivítali a využívají ji, přesto má sběr ještě rezervy. „Ze začátku si občané často pletli nádoby na sběr olejů s těmi, kam se hází sklo, nyní se častěji stává, že jsou oleje vyhozeny v nevhodných nádobách či obalech,“ uvedl mluvčí.

Podle místostarosty Čestmíra Boudy lze oleje do speciálních nádob vyhazovat v uzavřených PET lahvích nebo jiných plastových obalech. Skleněné lahve jsou nevhodné. Sběr olejů se týká pouze olejů z domácností. „Vyjetý olej z auta či z jiné techniky tam rozhodně nepatří,“ uvedl Bouda.

Nové nádoby na oleje jsou přistaveny ve Štěpnické a Sadové ulici a dále v ulicích Za Alejí, Zahrádky, Pod Svahy a Louky. Všechny nádoby na odpady jsou zveřejněny na webu města v geografickém informačním systému.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte