• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Doprava ve Vsetíně kolabuje. Spoje mají desítky minut zpoždění

  27.5.2024
  Simona Knotková

  Stavbaři pokládají asfaltové vrstvy na silnici I/69 ve Vsetíně u čerpací stanice Shell.

  Práce dokončí v pondělí odpoledne, sdělila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) Lucie Trubelíková. Před opravovaným úsekem se od rána tvoří dlouhé kolony aut. Linkové autobusy přijíždějící ve směru od Vizovic na Zlínsku nabírají zpoždění, která dosahuje až desítek minut, uvedli na sociální síti zástupci Integrované dopravy Zlínského kraje (IDZK).

  Práce na silnici souvisí s přestavbou nedaleké křižovatky vytížených silnic I/57 a I/69. „Aktuálně je provoz veden kyvadlově a řídí ho pracovníci s vysílačkami. Omlouváme se za dočasné dopravní komplikace. V úterý ráno bude tento krátký pracovní úsek opět plně průjezdný bez omezení,“ uvedla Trubelíková.

  Po celý den lze tedy v místě oprav očekávat dopravní komplikace. „Z důvodu několika prací na silnici ve Vsetíně kolabuje doprava na hlavních tazích a vzniká zpoždění až desítky minut u linek přijíždějících ze směru Vizovice do Vsetína. Zpoždění se může přenášet na další linky,“ uvedli pracovníci IDZK.

  Přestavba křižovatky silnic I/57 a I/69 nad čerpací stanicí Shell začala předloni. V dosavadní křižovatce je problematické především odbočení ze Vsetína směrem na Horní Lideč na Vsetínsku, při kterém řidiči mnohdy neodhadnou rychlost přijíždějících vozidel. V minulosti se tam stalo několik vážných nehod, a to i s tragickými následky. Právě proto při stavbě takzvané rampy Mostecká budují stavbaři dva chybějící připojovací pruhy k silnici I/57, jež u Vsetína slouží jako obchvat města. U polyfunkční budovy Kotovo se tyto pruhy napojí prostřednictvím okružní křižovatky na silnici I/69. Dokončení stavby předpokládá ŘSD letos. Náklady přesahují 219,9 milionu korun bez DPH.

  Silnice I/57 je páteřní komunikací. Spojuje Opavu, Fulnek, Nový Jičín, Valašské Meziříčí a Vsetín s ukončením na hranici se Slovenskem. Silnice I/69 spojuje Vsetín s Vizovicemi.

  Zdroj: ČTK


  Témata:

  Nepřehlédněte