Dopravnímu podniku v Českých Budějovicích chybějí řidiči. Prodlouží intervaly mezi spoji

20.5.2022
Jiří Bydžovský

Dopravnímu podniku města České Budějovice chybějí řidiči autobusů i trolejbusů na linkách MHD. Podnik proto omezí od pondělí dočasně některé linky. Tento stav je, podle vedení podniku, způsoben zejména zvýšenou nemocností řidičů a jejich nenaplněným početním stavem.

,“Od pondělí 23. 5. 2022 jsme nuceni přistoupit k dočasné úpravě provozu na linkách 1, 3 a 9. Na těchto linkách dojde z důvodu akutního nedostatku řidičů autobusů a trolejbusů k prodloužení intervalů mezi spoji. Tento stav je způsoben zejména zvýšenou nemocností řidičů a jejich nenaplněným početním stavem,“ uvedla mluvčí Dopravního podniku Barbora Smudková.

V případě linky 1 se redukce týká jen vybraných spojů v úseku mezi sídlištěm Máj a nádražím. „Tomuto kroku jsme se snažili všemi prostředky předejít, řada našich řidičů jezdí přesčasové směny a pomáhají nám i kolegové z jiných profesí, kteří mají potřebná řidičská oprávnění, všeobecný nedostatek řidičů ale již neumožňuje stávající provoz zachovat,“ řekla Smudková.

Linky, na kterých dojde k omezení počtu spojů, byly zvoleny i s ohledem na jejich aktuální obsazenost v posledních týdnech, nemělo by tak docházet ke kapacitním problémům. V rámci celého systému MHD se jedná o snížení počtu spojů o 4 procenta. Ostatních linek ani víkendového provozu se žádné omezení netýká. „Naší snahou bude co nejdříve standardní rozsah provozu obnovit, dodala mluvčí.

Zdroj:vzNepřehlédněte