Dostali jste výpověď z nájmu? Na Praze 7 spouštějí novou službu – pomohou vám

29.10.2017
Fefík

Vše na jednom místě

„Kontaktní místo bude pro každého, kdo potřebuje pomoc či radu při řešení bytové situace. Pomáhat zde budeme kupříkladu lidem, kteří dostali výpověď z nájmu, seniorům, kteří se nezorientovali v systému státní sociální pomoci nebo matkám samoživitelkám, které si nemohou dovolit platit komerční nájem. Tyto problémy běžně řeší různé úřady a další organizace. Tady budou mít lidé vše na jednom místě,“ uvedl radní Prahy 7 Jakob Hurrle.

Pronájmy v Praze vzrostly meziročně o neuvěřitelných 20 %.

Vypadá to na dobrý nápad

Cílem kontaktního místa je zjednodušit občanům způsob hledání odpovídajícího bydlení  a pomoci jim při řešení sociálních problémů, které s tím souvisí. Pracovník kontaktního místa bude shromažďovat žádosti o bydlení, komunikovat s neziskovým sektorem či dalšími městskými částmi a také sledovat situaci na trhu s byty a jednat se soukromými vlastníky. Občanům bude pomáhat vyhledávat typ bydlení, který nejvíce odpovídá jejich individuálním potřebám.

Bytů není dost

„V Praze 7 máme dobře fungující systém podporovaného bydlení. Žádosti jsou vyhodnocovány transparentním bodovacím systémem, pořadníky s iniciály žadatelů jsou veřejně dostupné. Městská část však nemá tolik bytů, aby pokryla potřeby všech občanů. Od kontaktního místa si slibujeme, že nám pomůže rychle a efektivně řešit bytovou situaci klientů i díky spolupráci  s majiteli soukromých bytů,“ doplnil zástupce starosty Kamil Vavřinec Mareš.

Kontaktní místo pro bydlení naleznete v přízemí Úřadu MČ Praha 7 na Nábřeží kpt. Jaroše 7 vedle pokladny.

Bydlení na radnici? Podle občanek jsou takových lidí tisíce

 Nepřehlédněte