Dramatické poslední minuty! Bohemka gólem v nastavení rozhodla o tom, že Příbram putuje do baráže

26.5.2019
Matěj Karger

Před posledním kolem nadstavbové části FORTUNA:LIGY už bylo rozhodnuto o tom, že Dukla sestupuje, že Karviná bude hrát baráž a že Slovácko a Opava mají prvoligovou jistotu. Ve hře bylo ještě poslední místo zajišťující záchranu. O to se v sobotu porvaly týmy Bohemians a Příbram.

Příbram ztrácela na Klokany dva body, a proto, pokud chtěla mít šanci na jistotu záchrany, musela proti Dukle vyhrát na své vlastní půdě. Od začátku tak hráli svěřenci Romana Nadvorníka hodně aktivně. Situaci jim však zkomplikoval Krunert ve 14. minutě, když za Duklu otevřel skóre hlavou po přímém volném kopu. Byla to zároveň první ligová branka tohoto devatenáctiletého mladíka.

Příbramským se do poločasu povedlo srovnat. Keita ve 35. minutě úspěšně dorazil Fantišovu hlavičku. Jenže v 57. minutě domácí hráči opět prohrávali. Po dobré práci Gonzáleze překonal brankáře Příbrami Hadaščok.

Radost Dukle tentokrát vydržela jen chvilku. O několik minut později byl Matoušek faulovaný ve vápně Krunertem, když se parádně probojoval po levé straně, a sám penaltu s přehledem proměnil.

Tip na výlet: Jeďte s rodinou do Panenského Týnce a odhalte záhadu pozitivní energie

V 65. minutě byl pak obrat dokonán. Brankář Rada při standardní situaci zboural Fantiše a nařízeny pokutový kop proměnil opět Matoušek.

V souběžně hraném utkání to mezitím vypadalo pro Příbram dobře. Bohemians totiž v Ďolíčku prohrávali, když se za Opavu v 68. minutě trefil Janetzký. Tento výsledek by znamenal pro Příbram jistotu záchrany.

S Bohemkou už to vypadalo hodně špatně a vše směřovalo k tomu, že Klokani budou hrát v baráži o setrvání mezi českou fotbalovou elitou. Jenže ve čtvrté minutě nastavení Puškáč hlavou prodloužil míč na kapitána Jindřiška, který bez váhaní vypálil. Jeho střela zapadla přesně ke vzdálenější tyči a v Ďolíčku mohly propuknout velkolepé oslavy.

O setrvání v nejvyšší soutěži tak bude muset zabojovat Příbram, která se v baráži utká se Zbrojovkou Brno.

Výbuch muniční továrny v Bolevci za 1. světové války může mít smrtící dohru i dnesNepřehlédněte