Dražby zrekonstruovaných bytů se stávají v Ostrově hitem. Městu zajistí rychlejší vrácení investovaných peněz

23.7.2021
Roman Kořinek

„Jedná se totiž o kompletní rekonstrukci, tedy včetně rozvodů elektřiny, plynu, vody, nových podlah, zárubní, dveří a tak dále. Jedinou věcí, která v bytě chybí, je kuchyňská linka, kterou si stejně většina nájemníků nechává dělat takzvaně na míru,“ vysvětluje starosta Ostrova Jan Bureš (ODS).

První dražby se v Ostrově konaly před pár měsíci a byl o ně zájem. Do soutěže se totiž může přihlásit kdokoliv, kdo je ochoten nabídnout alespoň minimální nájemné 80 korun za metr čtvereční.

„Dříve jsme i tyto byty přidělovali podle pořadníku. V momentě, kdy jsme ale nájemné začali dražit, otevřeli jsme možnost účastnit se všem. Standardní nájemné v městských bytech je 61 korun. V dražbě jsme minimum stanovili na 8é, ale většinou lidé nabídnou o něco více,“ doplňuje místostarosta města Marek Poledníček (KDU-ČSL).

Tržní nájemné se přitom v Ostrově pohybuje od 110 do 130 korun a tak je i vydražené nájemné většinou levnější. Navíc mají úspěšní dražitelé smlouvu na dobu neurčitou a v byt mohou bydlet do té doby, dokud jsou ochotni platit navržené nájemné.

„Peníze získané vydraženým nájemným chceme opětovně investovat do oprav dalších bytů. Nyní jsme dražili šest bytů a další budeme mít k dispozici v následujících měsících. Celkem jsme již zrekonstruovali zhruba čtyřicet bytů, ale do dražby jich šlo zhruba deset,“ dodal starosta Ostrova s tím, že zájem obyvatel o dražby je různý a předem se nedá odhadnout jak vysoké nájemné bude nabídnuto.

Zdroj: vzNepřehlédněte