• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Dřevorubecká elita v akci: Třetí kvalifikační závod Stihl Timbersports. Zajeďte se podívat, jak správně „máchnout“ sekerou a „vzít pilu do ruky“

  14.6.2024
  Redakce

  Ve dnech 14. a 15. června se v areálu Skelná Huť Ralsko Mimoň uskuteční třetí a poslední kvalifikační závod prestižní mezinárodní soutěže STIHL TIMBERSPORTS®. Tato událost je již tradičně součástí lesnického dne, který se letos koná již po čtyřicáté šesté. Nenechte si ujít adrenalinovou podívanou a přijeďte se podívat na napínavé utkání české dřevorubecké elity, ve kterém rozhoduje síla, přesnost a obratnost.

  Program bude zahájen v pátek v 10:00 závodníky kategorie Czech Cup, kteří v předešlém kole prokázali obrovskou houževnatost a dosáhli fascinujících výsledků. Jasně dominoval Ivan Bambuškar, který bude Českou republiku reprezentovat na juniorském mistrovství světa v Miláně již tuto sobotu 25. května. Na druhý stupeň vítězů se nečekaně probojoval po neuvěřitelných sedmnácti letech Jaroslav Gottvald a třetí příčku obsadil nováček Aleš Hartig. Ženský závod již tradičně ovládla rodina Urbanových – sestry Karolína a Jana i s maminkou Věnceslavou. Jejich výsledky jsou slibné i pro umístění v evropské sérii.

  V sobotu se utkají závodníci kategorie Czech Masters, kteří startují také v 10:00. V závodě se představí 12 nejlepších z předchozí kvalifikace. Tu ovládl Zdeněk Mařas, který předvedl vynikající výkon v disciplíně Springboard. Druhé místo získal Martin Kalina díky perfektní technice v závěrečné disciplíně Hot Saw. Matyáš Klíma, který do té doby vedl, skončil tentokrát na třetím místě.

  Nejlepší závodníci z kvalifikací Czech Series budou mít příležitost nominovat se na mistrovství České republiky 2024, které se bude konat 14. září ve Frenštátu pod Radhoštěm. Jste srdečně zváni. Tento závod je totiž skvělou show pro celou rodinu! A připravte se i na závodnice v ženské kategorii!

  Zdroj: Tisková zpráva  Nepřehlédněte