Drogy, alkohol a stížnosti na hluk. Tak vypadala technoparty na Klatovsku

9.8.2021
Andrea Jančová

Policie se na dohled nad hudební produkcí u Janovic nad Úhlavou připravila perfektně. Povoláni byli policisté ze služby pořádkové policie včetně psovodů se služebními psy vycvičenými na vyhledávání návykových látek, dopravní policisté,  muži zákona z odboru mezinárodních vztahů, cizinecké policie nebo antikonfliktního týmu.

Kontroly probíhaly mimo jiné na vjezdu i výjezdu z místa akce. Jak Našemu regionu potvrdila policejní mluvčí Dana Ladmanová  – muži zákona řešili několik protiprávních jednání týkající se drog. Policisté zatím zjistili šest  řidičů pod vlivem alkoholu, osm mělo pozitivní test na návykové látky a ve dvanácti případech zjistili držení omamných a psychotropních látek. Dále pět cizinců nepředložilo osobní doklady a jedna řidička jela s vozidlem, i když má platnou blokaci řidičského oprávnění. Policisté při kontrolách osob zjistili jednoho muže, který byl veden v celostátním pátrání.

V průběhu dvou nocí policie přijali několik oznámení od občanů ohledně nadměrného hluku, kdy se jedná o podezření ze spáchání přestupku rušení nočního klidu. Občané, zejména z obcí Ondřejovice, Lehom, Javor, Boříkovy, Chvalšovice a Janovice nad Úhlavou, si stěžovali na hlasitou hudbu.

Předpokládaný konec akce byl stanoven na nedělní odpoledne, kdy kolem patnácté hodiny hudební produkce utichla. Celkově akce proběhla podle policejní mluvčí bez větších a závažnějších problémů.

Zdroj: PČRNepřehlédněte