• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Drogy s donáškou přímo do vězeňské cely, takto vypadaly podmínky v kladenské věznici

  9.7.2022
  Redakce

  Od června 2021 do června letošního roku kladenští kriminalisté obvinili celkem deset osob, z nichž 5 vězňů a dále pak 5 žen, které obstarávaly a zasílaly odsouzeným drogy do věznice.

  Komisařka služby kriminální policie a vyšetřování zahájila proti mužům, kteří vykonávali nepodmíněný trest odnětí svobody ve věznici, trestní stíhání a obvinila je ze spáchání organizátorství k trestnému činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy v jednočinném souběhu s přečinem maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání spáchaného ve formě spolupachatelství. Kromě vězňů obvinila také pět žen, coby partnerky odsouzených, a to ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy v jednočinném souběhu s přečinem maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání spáchaného ve formě spolupachatelství.

  Těchto trestných činů se dopustili tím, že všichni odsouzení vězni kontaktovali své přítelkyně prostřednictvím povolené placené telefonní služby a požadovali po nich opatření a zaslání drog do věznice. Po telefonu je úkolovali, kam pervitin nebo marihuanu schovat a jak ji poslat.

  Drogy byly sofistikovaně ukryty – například je vložily mezi dva slepené pohledy, do kuličkového deodorantu, do sáčku s tabákem či do lemu kalhot.

  Většinou balíčky svým partnerům dle jejich pokynů zasílaly pod smyšleným jménem odesílatele. I přesto se je podařilo kriminalistům ztotožnit.
  Doručené poštovní zásilky s drogami, které bývají mnohdy důmyslně ukryté, se podařilo odhalit při kontrole příslušníkům Vězeňské služby ČR.

  Kladenští kriminalisté ročně evidují zhruba okolo deseti odhalených poštovních zásilek, které obsahují ukryté omamné a psychotropní látky či různé druhy léků se zakázanými látkami. Ve většině případů se kriminalistům podaří ztotožnit, vypátrat a předat příslušným soudům nejenom samotné odesílatele poštovních zásilek, ale rovněž i samotné vězně, kteří vše organizují. Tímto svým neuváženým počinem si většinou svůj nedobrovolný pobyt ve vězení prodlouží.

  zdroj: pčr


  Témata:

  Nepřehlédněte